Lékárny poradí, jak se připravit na možné zdravotní problémy na cestách

09.07.2015 0:00

Síť nezávislých českých lékáren spouští letní poradenskou kampaň na téma Dovolená! Jak se připravit?

Lékárny poradí, jak se připravit na možné zdravotní problémy na cestách
Foto: thinkstock - playnet fotobanka
Popisek: ilustrační foto

Letní období není pouze synonymem slunce, pohody a cestování, ale přináší s sebou také zdravotní rizika. Mezi ty patří úžeh, úpal, kinetóza (cestovní nevolnost), cestovatelský průjem nebo alergické reakce. Je proto vhodné se na cestu předem důkladně nachystat. Nezávislá síť Alphega lékáren proto spouští 13. července poradenskou kampaň s podtitulem Dovolená! Jak se připravit?, ve které odborníci poradí, co by měla obsahovat cestovní lékárnička a na jaké nejčastější zdravotní komplikace si dát pozor podle místa a typu dovolené. Kampaň potrvá až do 2. srpna a její součástí bude i zvýhodněná nabídka vybraného sortimentu zdravotnických potřeb a léčiv vhodných na cesty.

Jedním z hlavních témat aktuální poradenské kampaně Alphega lékáren jsou lékárničky a vybavení na cesty. Mít u sebe alespoň základní lékárničku by mělo být povinností každého, kdo vyrazí ať už na odpolední výlet do blízkého okolí nebo na vzdálenější exotické cesty. Alphega lékárníci zájemcům poradí, co by nemělo v cestovní lékárničce chybět a co je potřeba přibalit, chcete-li navštívit exotická místa nebo chystáte-li se na nějaké specifické aktivity. Alphega lékárníci vám dokonce připraví lékárničku „ušitou na míru“ vašim letním plánům a představám.

Odborný lékárenský personál, a to nejen v rámci letní kampaně, dále poradí, jak snadno rozeznat úpal a úžeh či jak zareagovat v případě alergické reakce.

„Správné vybavení na cesty bychom neměli podcenit. Jeho součástí je mnoho položek, od slunečních brýlí, opalovacích krémů a repelentů až po přípravky řešící akutní alergickou reakci. Rizika spojená s cestováním si lidé často neuvědomují a na spoustu důležitých věcí v lékárničce zapomínají. Právě proto přicházíme s letní osvětovou kampaní,“ uvádí PharmDr. Hana Chudobová, majitelka pražské Alphega Lékárny Ve Spálené, a dodává: „Lékárničku je vždy nutné přizpůsobit místu, které chceme navštívit. Jinak bude vypadat lékárnička vysokohorského turisty a jinak návštěvníka francouzské riviéry.

V rámci kampaně s názvem Dovolená! Jak se připravit? získají návštěvníci Alphega lékáren nejen rozšířené poradenství, ale i možnost nakoupit vybraný sortiment zdravotnických potřeb a léčiv vhodných na cesty za zvýhodněné ceny.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: MaB

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jed. Babiš vyletěl nad Fialou a poslal informace

12:51 Jed. Babiš vyletěl nad Fialou a poslal informace

Koalice SPOLU zahájila „horkou“ fázi předvolební kampaně projevem lídra Petra Fialy. Ten nenechal na…