Lidé z ODS: Topolánek? S tím už nikdo nepočítá

07.06.2010 15:54

Do jaké míry může ještě dění v ODS ovlivňovat Mirek Topolánek a jeho lidé? Podle zjištění ParlamentníchListů.cz už svůj někdejší vliv zcela ztratil. A jeho lidé se pakují z vlivných stranických pozic.

Lidé z ODS: Topolánek? S tím už nikdo nepočítá

Většina oslovených lidí z ODS se shoduje, že vliv Topolánka ve straně je v současnosti nula. "S tím už nikdo nepočítá," shodují se. Dopad na nadcházející kongres ODS z Topolánkovi strany by tak, zdá se, měl být minimální.  

Co ale Topolánkovi lidé, kteří ve straně stále ještě působí? "Myslím, že ti můžou zasáhnout jen minimálně," řekl ParlamentnimListům.cz člověk z vedení strany. Vysvětlil to pak mimo jiné i tím, že těch pravých přátel Mirka Topolánka s jeho odchodem výrazně ubylo. "To se bohužel stává každému, když opustí nějakou funkci. To není jen případ Mirka Topolánka," uvedl.

Přátelé odcházejí: Langer i Řebíček

Kamarádi někdejšího expremiéra navíc z politiky také odcházejí. Příkladem je třeba současný místopředseda ODS Ivan Langer, který se vůbec neprobojoval do sněmovny. Další velký Topolánkův kamarád, mimo jiné z dovolené v Toskánsku, Aleš Řebíček už navíc do dolní komory nekandidoval vůbec.

Vliv někdejšího expremiéra a jeho lidí na dění v ODS zdá se být tedy minimální rovnající se takřka nule. Strana je přesto dál připravena svému dlouholetému vůdci kdykoli pomoci. Třeba kdyby nemohl najít zaměstnání. "Určitě mu něco najdeme, bude-li potřebovat," slibují lidé z ODS.


Čtěte také:


Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: epo

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace soukromého zemědělství: Výzkumníci se spojili se sedláky

13:46 Asociace soukromého zemědělství: Výzkumníci se spojili se sedláky

Mezi priority členů Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR) patří udržitelné hospodaření s příro…