Matky samoživitelky ohrožuje chudoba, ukázal průzkum ČSÚ

27.08.2011 6:21

Z šetření Českého statistického úřadu vyplývá, že chudoba nejvíce ohrožuje matky samoživitelky. Ženy přitom za tuto situaci mnohdy nemohou. Tvrdě pracují, ale exmanžel několikrát nezaplatí alimenty a problémy klepou na dveře.

Matky samoživitelky ohrožuje chudoba, ukázal průzkum ČSÚ

Z údajů Českého statistického úřadu vyplývá, že příjmovou chudobou je ohrožen každý desátý Čech. Ze statistik zároveň vyplývá, že nejpočetnější skupinu mezi těmito lidmi představují matky samoživitelky. Informuje o tom dnešní deník Právo.

V problémech jste dříve, než se nadějete

Matky samoživitelky se dostávají do těžkých životních situací například kvůli svým zadluženým exmanželům. Pak se nedostávají peníze na placení složenek a jídla. Tyto ženy se následně stávají obětí nebankovních poskytovatelů půjček. Snaží se totiž rychle vyřešit aktuální situaci a nehledí na budoucí rizika nemalých úroků.

„Každá třetí žena, která se dostala do prodlení s úhradou svého finančního závazku, je samoživitelka. Vyplývá to z našeho interního průzkumu za první pololetí letošního roku. Matky samoživitelky zcela zjevně patří ke skupinám nejvíce ohroženým nezaměstnaností a chudobou," prohlásil Kamil Kavka z největší tuzemské detailové inkasní agentury M.B.A. Finance.

A koho statistici počítají mezi příjmově chudé? Jedná se o dvou až tříčlenné rodiny, které mají po přepočtu sedm až deset tisíc korun hrubého na osobu. Spadá sem tedy například i žena s jedním dítětem a platem patnáct tisíc hrubého, které manžel odmítne pár měsíců poslat alimenty. Vymáhání alimentů je přitom časově náročné a nákladné.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rusko: Válka o sankce pokračuje. Babiš to rozkopl, teď je kvůli tomu veselo. Čtěte více

12:34 Rusko: Válka o sankce pokračuje. Babiš to rozkopl, teď je kvůli tomu veselo. Čtěte více

ANKETA Protiruské sankce poškozují české firmy. Shoduje se na tom velká část politiků, kteří reagova…