Miloš Zeman vykládal o: Nečasovi, Fischerovi, Dlouhém, "Bobo", Klausovi...

03.12.2012 9:02

Prezidentský kandidát Miloš Zeman se v bulváru rozpovídal o svých soupeřích ve volbě a nešetřil svým pověstným ostrovtipem. Janě Bobošíkové diagnostikoval psychickou chorobu, Karla Schwarzenberga vypeskoval za jeho usínání na veřejnosti a Vladimíra Dlouhého přirovnal k Pavlu Bémovi. Zato se současným prezidentem si prý vždycky rozuměl.

Miloš Zeman vykládal o: Nečasovi, Fischerovi, Dlouhém, "Bobo", Klausovi...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Právnické fakultě UK se sešli kandidáti na prezidenta Jiří Dienstbier, Přemysl Sobotka a Miloš Zeman ke společné debatě

S Václavem Klausem si prý rozumí po celou svou politickou kariéru. Ne však proto, že by se shodovaly jejich názory. Ty se naopak velmi ostře liší. „Ale proto, že si jeden druhého vážíme, protože se dokážeme dohodnout,“ vysvětlil v deníku Blesk. A také jsou oba vždy ochotni tyto dohody dodržovat.

Jako nesmysly však ohodnotil spekulace o dohodě, podle které by jako prezident měl jmenovat Václava Klause předsedou úřednické vlády. „Ti, co to říkají, se vyznačují naprostou neznalostí politického řemesla,“ kroutí hlavou bývalý premiér.

Vcelku milosrdně ohodnotil i premiéra Petra Nečase. To je podle něj osobně slušný člověk, kterého doposud nezastihl žádný skandál. „Mezi českými politiky je spíše bílou vránou. Nicméně těm se někdy stává, že je jejich černé družky z hejna uklovají,“ varuje předsedu ODS.

V rozhovoru však rozhodně nešetřil své protikandidáty z prezidentské volby. Například o Janě Bobošíkové pronesl, že „si nesmírně vážím jejího úsilí získat každou funkci, která se vyskytne v jejím okolí.“ Následně však dodal, že se nedávno od jistého psychiatra dozvěděl, že se jedná o nemoc zvanou „kandidatida“. O Karlu Schwarzenbergovi pak pronesl: „Je to důstojný pán. Spojuje nás to, že oba dva rádi spíme. Já ovšem nespím v pracovní době,“ špičkuje Zeman.

Janu Fischerovi zase připomněl, že za jeho vlády byla přijata některá pochybná opatření, například podpora solární energetiky, nebo rekvalifikace pančování alkoholu z trestného činu na přestupek. 

Schytal to i Vladimír Franz. „Já mám poměrně bohatou fantazii, ale přesto si těžko dokážu představit, jak vítá zahraniční návštěvy na Pražském hradě,“ okomentoval svého konkurenta. Nejvíce se však pustil do jednoho ze svých oponentů z devadesátých let, Vladimíra Dlouhého. „Býval to kdysi nejpopulárnější politik. Podobně jako Stanislav Gross, Pavel Bém, nebo Radek John. Myslím, že je v docela dobré společnosti,“ rýpl si prezidentský kandidát.  

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Obvinění z podvodného vylákání finančních prostředků

16:26 Policie ČR: Obvinění z podvodného vylákání finančních prostředků

Policejní orgán, Národní centrála proti organizovanému zločinu SKPV, minulý pátek zahájil trestní st…