Miluše Horská byla zvolena místopředsedkyní Senátu

05.12.2012 10:59

Senátoři zvolili v prvním kole třetího místopředsedu Senátu. Stala se jí Miluše Horská (za hnutí Nestraníci). Hlasovalo pro ni 54 senátorů.

Miluše Horská byla zvolena místopředsedkyní Senátu
Foto: kdu.cz
Popisek: Senátorka Miluše Horská

Odbornice na speciální pedagogiku Horská je v horní komoře od roku 2010, v minulém funkčním období byla členkou sociálního výboru a místopředsedkyní podvýboru pro předškolní, základní a střední vzdělávání.

O nominaci Horské se spekulovalo už při minulé schůzi Senátu poté, co někdejší předseda KDU-ČSL a vicepremiér Čunek nezískal v tajných volbách místopředsedy horní komory dost hlasů. Chybělo mu osm ze 77 odevzdaných hla­sů.

Horskou nominoval do funkce senátorský Klub pro obnovu demokracie – KDU-ČSL a nezávislí.

Horská bude zasedat ve vedení komory spolu s Milanem Štěchem, Alenou Gajdůškovou, Zdeňkem Škromachem (všichni ČSSD) a Přemyslem Sobotkou (ODS). V prvním kole dnešní volby získala 54 hlasů.

Horská po svém zvolení označila za historickou událost, že se místopředsedkyní Senátu stala nestranická kandidátka, která se o tuto pozici "nedrala". Vyzvala své kolegy a politiky ve všech volených funkcích ke společnému dílu, aby nevnímali svět "jenom úzkým pohledem boje a vítězství".

Vyjádřila se také ke své někdejší kauze z letošního léta, kdy za ni někdo v Senátu hlasoval s její náhradní kartou. Tuto věc totiž dnes za senátním pultíkem kritizoval senátor Vladimír Dryml (SPOZ).

Senát, který bude na nynější schůzi řešit mimo jiné vládní úsporný balíček, by podle předsedy komory Štěcha mohl zasedat i po Vánocích. Důvodem je podle něj novela o platech ústavních činitelů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: olb

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sirotci: Andrej Babiš odpověděl na hubování Junckera a představil překvapivý plán

13:25 Sirotci: Andrej Babiš odpověděl na hubování Junckera a představil překvapivý plán

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker pro Le Monde řekl, že považuje za skandální, že některé…