Ministryně Müllerová: Sociální dávky bude možné vyplácet postaru

17.12.2012 6:24

Vláda schválila nový návrh řešení platů soudců a odsouhlasila novelu zákonů o sociálně-právní ochraně dětí a o zaměstnanosti.

Ministryně Müllerová: Sociální dávky bude možné vyplácet postaru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ludmila Müllerová

Předložená právní úprava stanovuje platy soudců ve výši 2,75 násobku průměrné nominální měsíční mzdy v nepodnikatelské sféře. „Představitelům státní moci, kteří nejsou soudci nebo státní zástupci zůstanou platy zmraženy do konce roku 2014,“ řekla místopředsedkyně vlády a ministryně obrany Karolína Peake.

Novela zákona o platech představitelů veřejné moci reaguje na rozhodnutí poslanecké sněmovny, která ve středu neschválila žádnou z navržených úprav zákona.

Absence novely by znamenala, že by od ledna nebylo možné stanovit platy soudců obecných soudů ani státních zástupců. Změna zákona řeší pouze platovou základnu, ze které se bude od 1. ledna 2013 určovat výše platu soudcům a zprostředkovaně státním zástupcům.

Sociální dávky bude možné vyplácet postaru

Vláda také schválila návrh novely zákona o sociálně-právní ochraně dětí a o zaměstnanosti, kde se upravuje přechodné ustanovení řešící vydávání sKaret a výplatu dávek. „Návrh řeší, aby bylo možné i po lednu 2013 vyplácet dávky tzv. postaru, tedy dosavadním způsobem. Návrh také řeší přechodné ustanovení při výplatě dávek pěstounské péče,“ vysvětlila ministryně Ludmila Müllerová.

Vláda zároveň požádá předsedkyni poslanecké sněmovny o schválení obou navrhovaných norem v režimu legislativní nouze. Poslanci by se mohli novelami zabývat už příští týden.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: TOP 09

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas spouští další FM vysílač pro stanici ČRo Plus

14:00 Český rozhlas spouští další FM vysílač pro stanici ČRo Plus

Pro České Budějovice a okolí bude spuštěn nový vysílač. Od úterý 15. října zajistí místním obyvatelů…