Miroslav Václavek: Kdo rusky nesvítí na toho si Kreml posvítí

15.03.2013 15:13

„Státní korporace pro atomovou energii "Rosatom", kontroluje všechny jaderné aktivity Ruské federace, včetně civilního jaderného průmyslu a jaderných zbraní. Státní společnost "Rosatom" svojí obchodní činností zajišťuje rozvoj jaderné energie , a zároveň vykonává úkoly svěřené jí státem - Národní bezpečnost (jaderné odstrašení), jaderná a radiační bezpečnost a rozvoj aplikovaného a základního výzkumu . Kromě toho, je „Rosatom“ oprávněn jménem Ruské federace plnit ruské mezinárodní závazky v oblasti mírového využívání jaderné energie a nešíření jaderných materiálů.“ Ruská Wikipedia

Miroslav Václavek: Kdo rusky nesvítí na toho si Kreml posvítí
Foto: atominfo.cz
Popisek: Temelín

Když v lednu tohoto roku společnost Chladicí věže a.s. získala zakázku na stavbu 185 metrové věže v polské elektrárně Kozienice, zdálo se, že se jedná o jeden z mnoha kontraktů, které se uzavírají stranou mediálního zájmu, i když v nich jde o velké peníze.

Taky proč se něčím takovým zabývat, prostě česká firma uzavřela smlouvu s firmou polskou a není, nic co by mohlo zkalit průzračně čisté vody, které se plánovaným podpisem smlouvy hodlají uzavřít.

To by samozřejmě platilo i dál, kdyby se nejednalo o nejstrategičtější odvětví každé země a tou je energetika. Protože tím jak Edison a Tesla rozsvítili nejdříve Ameriku a potom celý svět, stali jsme se na elektrické energii závislí. Ten kdo ji vlastní, takovou zemi ovládá a do jeho kapes plynou obrovské peněžní prostředky, které zase produkují obrovskou míru moci.

Je pouze zákonité, že si toto odvětví každá země střeží jako oko v hlavě a ty země, které se kontroly nad energií vzdaly, se vydávají cestou Bulharska, nebo Albánie, protože se na ně slétnou supi jako na nemocné zvíře a z jejího živého masa trhají ta nejlepší sousta, protože když takový Bulhar nebo Albánec stiskne vypínač, na konto nějakého zločineckého syndikátu sídlícího v zahraničí, přitečou peníze.

Tedy není divu, že poté co byla mezi zdánlivě českou firmou Chladicí věže Praha a.s. a elektrárnou Kozienice uzavřena dohoda o její výstavbě, byly polskou tajnou službou ještě před podpisem oné smlouvy prověřeny vlastnické poměry dodavatele, aby na polské zpravodajské důstojníky vybafla stará známá tvář katyňského popravčího, maskovaná knedlíkovitým obličejem Josefa Švejka nasazenou na dodavatelský vnějšek, mající za úkol činit onen český dojem.

Nikoliv české firmě, ale ruské firmě Rosatom vlastněné ruským státem, se zachtělo zhltnout ono tučné sousto a posílit tak ještě více svoji moc a sílu, která jak nám bylo sděleno prostřednictvím inaugurační kravaty Miloše Zemana v barvách ruské trikolóry, dosáhla až na korunovační klenoty naší země.

Protože naše země již před dlouhou dobou předala nejstrategičtější odvětví národního průmyslu, tedy jaderné strojírenství představované divizí Škody Plzeň do ruských rukou a Kreml si mne ruce, že jim jejich akvizice přinese temelínské zlaté vejce v hodnotách stovek miliard korun, které skrze mnohé nástroje finanční inkvizice, tento stát dávno zaprodaný ruskému impériu, vytáhne z kapes daňového poplatníka.

Pochopitelně, že ke každé elektrárně patří i chladicí věže, v nichž kondenzuje pára zpět na vodu hnanou do turbín produkujících elektřinu stejně jako palivo, nyní dodávané do našich jaderných elektráren také Ruskem, aby bylo zřejmé, jak příliš se náš český kruh uzavřel. 

Ovšem Poláci nemají zájem sloužit imperiálním zájmům Kremlu a tak smlouva o výstavbě chladicí věže prostřednictvím firmy vlastněné Kremlem s velkou pravděpodobností nebude realizována, protože Polsko není a ani nikdy nebude zemí s loutkovým proruským režimem, jako je ta naše.

„Rozšíření elektrárny v Kozienicích, je strategická investice pro národní bezpečnost. Nová pohonná jednotka bude jednou z nejmodernějších jednotek svého druhu v Evropě. Proto pokus, aby tento projekt chladící věže realizovala česká firma, kterou řídí ruská korporace pro jadernou energii Rosatom, překvapil i vládu. Do celé záležitosti proto vstoupila bezpečnostní služba, která připravuje zprávu pro ministra vnitra Jacka Cichockého.“

Tolik zpráva z polského tisku, která komentuje pokus o infiltraci polského energetického průmyslu českým trojským koněm, vlastněným ruským jaderným molochem, z níž vyplývá, že Poláci se o budoucnost své země bát nemusí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Čeští vojáci se připojili k charitativnímu běhu ve prospěch zraněných veteránů v Estonsku

22:49 Armáda ČR: Čeští vojáci se připojili k charitativnímu běhu ve prospěch zraněných veteránů v Estonsku

Dvě stě účastníků a 1700 eur vybraných formou startovného na podporu zraněných válečných veteránů – …