Na léčení drogově závislých nejsou peníze, varuje Sananim

25. 5. 2010 14:19

Protidrogová centra dostávají na svou činnost stále méně peněz. Upozornila na to předsedkyně správní rady Sananimu Martina Těmínová.

Na léčení drogově závislých nejsou peníze, varuje Sananim
Občanské sdružení Sananim v České republice provozuje 11 zařízení, v nichž poskytuje služby nejen léčebné, ale i preventivní. V Česku působí již 20 let. Právě dnes si připomíná výročí svého vzniku. V posledních letech se ale středisko potýká s tím, že výrazně klesají finanční prostředky na zajištění těchto služeb.

„To znamená, že dochází k omezování služeb a není možno garantovat, že ty služby budou poskytnuty každému, kdo je bude potřebovat. Jako velmi rizikové ale vnímáme, že nejsou peníze ani na program Ochrany veřejného zdraví, což je program pro ty klienty, kde se zamezuje předcházení infekčních nemocí jako je HIV a hepatitidy," varovala v Ozvěnách dne Radiožurnálu předsedkyně správní rady Sananimu Martina Těmínová. Podle ní se snižují příspěvky od státu.

Rada vlády dává o 26 procent méně

„Významní donoři, jako je Rada vlády pro koordinaci protidrogové problematiky a ministerstvo zdravotnictví, v letošním roce zaznamenali velmi výrazný pokles. U rady vlády se tyto prostředky od roku 2006 snížily například u Rady vlády o 26 procent," vysvětlila Těmínová.

„Hlavní město Praha se ale zaručilo, že v letošním roce ty finanční prostředky budou stejné, ale od státu finanční prostředky klesají," doplnila Těmínová.

Na zajištění sítě nejsou peníze., Dochází k omezování služebn  anenbí garantováno, že ty služby budou poskytovány každému, kdo to bvude potřebovat. Jkao rozijkové vnímáme potřebuje. Ochrany veřejného zdraví, což je program por klienty, která zamezují předcháze infekčních HIV a hepatitidy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: olb

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚOHS: „Sektoroví“ zadavatelé musí vypořádat námitky i u podlimitních sektorových veřejných zakázek

22:27 ÚOHS: „Sektoroví“ zadavatelé musí vypořádat námitky i u podlimitních sektorových veřejných zakázek

Krajský soud v Brně potvrdil rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, podle kterého je „se…