Neodvolávejte Pospíšila, píší protikorupční iniciativy vládě

28.02.2012 21:00

Po otevřeném dopise, kde různé protikorupční iniciativy požadovaly odvolání Vlastimila Rampuly, se podepsaly pod další. Tentokrát vyzývají politiky, aby podpořili ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila a neodvolávali ho.

Neodvolávejte Pospíšila, píší protikorupční iniciativy vládě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

"Po několika měsících navršování a gradování nehorázností ze strany vrcholných představitelů veřejné moci, politiky a justice byla dosažena míra naší trpělivosti," píší iniciativy v otevřeném dopise adresovaném předsedům koaličních stran.

Pod dopis se podepsal například Nadační fond pro boj proti korupci, který spoluzaložil Karel Janeček a Jan Kraus. Dále také Inventura demokracie či ProAlt. Pobouřeni jsou prý posledním děním na vrchním státním zastupitelství, na které se vrátil Vlastimil Rampula.

"Máme bohužel vážné důvody se domnívat, že v pozadí existuje celá řada lidí, kmotrů a mafiánů, kteří spoléhají na to, že pan Rampula bude nadále páchat právě to, kvůli čemuž byl odvolán: zametat korupční kauzy pod koberec," píše se dále v dopise.

Kromě toho se iniciativy postavili za ministra Jiřího Pospíšila, který prý „nastartoval očistný proces“. "Pokud by byl odvolán, nebylo by to nic jiného než definitivní vydání justice do rukou kmotrů, což s jistou nadsázkou můžeme nazvat justičním pučem," stojí ve výzvě.

Spolu s tím signatáři také kritizují milosti Václava Klause a jeho snahu jmenovat ústavním soudcem Jana Sváčka. To první je prý výsměch boji proti korupci, druhé pak pohrdání Senátem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor ANO si prý užíval tři týdny v Karibiku během sněhové kalamity. Ženy, víno, zpěv a prachy? Všechno je jinak

12:45 Primátor ANO si prý užíval tři týdny v Karibiku během sněhové kalamity. Ženy, víno, zpěv a prachy? Všechno je jinak

Naše redakce obdržela před časem hned z několika stran informaci, že primátor Jablonce nad Nisou Mil…