ODS nasadí do voleb „svatou čtveřici“

22.08.2012 17:40

VÍME PRVNÍ Podle informací ParlamentníchListů.cz využijí občanští demokraté v podzimních volbách pro celostátní kampaň čtyři známé tváře strany.

ODS nasadí do voleb „svatou čtveřici“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas hovoří ke spolustraníkům
reklama

Mělo by se jednat o premiéra a předsedu strany Petra Nečase, první místopředsedkyni ODS a předsedkyni Poslanecké sněmovny Miroslavu Němcovou, prvního místopředsedu Senátu a kandidáta ODS na funkci prezidenta republiky Přemysla Sobotku a pražského primátora a předsedu pražské ODS Bohuslava Svobodu.

Svoboda jako volební trhák

„Při celostátní kampani ODS v podzimních volbách bude na billboardech po celé republice logicky předseda strany a premiér Petr Nečas, dále populární a u veřejnosti důvěryhodná Miroslava Němcová. Pak ještě kandidát na prezidenta Přemysl Sobotka a náš de facto jediný politik v postavení hejtmana, který je navíc mediálně přijatelný, Bohuslav Svoboda,“ řekl ParlamentnímListům.cz vysoce postavený člen ODS.

Například již v uplynulých komunálních volbách do zastupitelstva hlavního města Prahy byli společně na billboardech premiér Petr Nečas a volební lídr ODS v Praze Bohuslav Svoboda, v minulosti zase při volbách do europarlamentu tehdejší předseda strany Mirek Topolánek a šéf kandidátky Jan Zahradil.

Svoboda na billboardech je dost logickým krokem, protože má, minimálně mediální, pověst bojovníka proti korupci a i pražská TOP 09 je z něho nervózní, že strhává veškerou pozitivní publicitu na svou stranu. Němcová se zase v průzkumech popularity z politiků ODS pohybuje na nejvyšších příčkách. Umístění předsedy strany i kandidáta na prezidenta má také svou logiku.

80 milionů na kampaň

Šéf volebního štábu ODS Pavel Drobil nedávno v rozhovoru pro Právo uvedl, že kampaň ODS bude mít výraznou celostátní linku a také regionální linku. „Ta by měla odrážet, jak naši kolegové v třinácti krajích vnímají působení krajské vlády. Ať už jsou to koalice sociální demokracie s komunisty či s jinými stranami (ve čtyřech krajích je koalice ČSSD s ODS – pozn. red.). Co se týče té celostátní linky, měla by zdůrazňovat to, že míra odpovědnosti, jakou budou uplatňovat krajské vlády ve vztahu ke svým financím, bude potom odpovídat prosperitě toho kterého regionu,“ řekl v rozhovoru Drobil.

Ten také odhaduje, že na podzimní volby ODS dá maximálně 80 miliónů korun. Právo upozornilo též, že ve srovnání s tím, co občanští demokraté utratili v krajských a senátních volbách před čtyřmi lety, je to velký pokles. ODS totiž podle svého účetnictví utratila v roce 2008 za kampaň astronomických 320 miliónů korun. Přitom před volbami strana očekávala, že vydá jen 60 miliónů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrchní z restaurace dorazil na úřad práce se zlatým prstenem na palci. Dodnes vzpomínají na jeho výstup i požadavky

4:40 Vrchní z restaurace dorazil na úřad práce se zlatým prstenem na palci. Dodnes vzpomínají na jeho výstup i požadavky

Přijít o místo je v posledních měsících celkem běžná věc. Navzdory konstatování ministryně Maláčové …