Odpůrců amnestie přibývá. A na Facebooku řádí

05.01.2013 9:12

Desetitisíce lidí podepisují v posledních dnech petici proti novoroční amnestii prezidenta Klause. Na Facebooku pak projevují své rozhořčení často velmi ostře. Hrubé nadávky vůči prezidentovi se zde střídají s přáními, aby prezidenta někdo z propuštěných ukradl, či aby Václav Klaus nahradil škodu, kterou napáchají.

Odpůrců amnestie přibývá. A na Facebooku řádí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus pronesl poslední novoroční projev ve svém funkčním období
reklama

Petice s názvem „Nesouhlasíme s Klausovou amnestií“ na webu Jednej.cz zaznamenala velký úspěch. V pátek ve čtrnáct hodin překročil počet signatářů petice 20 000, v sobotu ráno byl již téměř 52 tisíc. Na Facebooku petice získala téměř sto tisíc sympatizantů, kteří rovněž stále přibývají.

„Nepovažujeme tento krok za správnou cestu, jak oslavit 20 let naší státnosti, stejně jako si nemyslíme, že by se jednalo o dobrý signál vůči nám slušným občanům. Chceme panu prezidentovi, kandidátům na post prezidenta České republiky i médiím dát zřetelně najevo svoji nevoli vůči tomuto rozhodnutí hlavy státu,“ píše se v textu petice.

Na facebookové stránce, kde je možné rovněž petici podpořit, se rozpoutala bouřlivá diskuse, ve které se někteří snaží prezidenta hájit, zatímco jiní jej velmi radikálně odsuzují. Objevují se názory jako „zločincům dali amnestii- nám zvedli daně“, či dokonce „lidi byli utiskovaný komunismem, a teď jsou utiskovaní demokracií“.

Na Facebooku se objevuje i řada zajímavých anket. V jedné by značná část hlasujících přála všem, kteří amnestii schvalují, aby je někdo z propuštěných okradl (největší část to přeje explicitně prezidentu Klausovi), v jiné by značná část hlasujících chtěla, aby prezident „zaplatil škodu za vše, co provedou jeho hoši“. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Támhle jsou dveře, slyšel Jakub Železný. Varování: Stížnost na něj může jít mnohem výš

14:02 Támhle jsou dveře, slyšel Jakub Železný. Varování: Stížnost na něj může jít mnohem výš

Rada ČT je oprávněna posuzovat všechny stížnosti koncesionářů, a pokud nebude konat, dostane podnět …