Okamura: Získá budoucí prezident svou funkci korektním způsobem?

03.12.2012 21:47

Prohlášení Tomio Okamury k jednání Nejvyššího správního soudu ve věci přijetí kandidátní listiny na prezidenta ČR.

Okamura: Získá budoucí prezident svou funkci korektním způsobem?
Foto: Martin Kovář
Popisek: Tomio Okamura

Dobrý den,
zasílám aktualitu - Prohlášení Tomio Okamury k jednání Nejvyššího správního soudu ve věci přijetí kandidátní listiny na prezidenta ČR

V souvislosti s mojí kandidaturou na funkci prezidenta ČR došlo v uplynulých dnech k několika událostem, na které cítím potřebu reagovat. Především je potřeba upozornit na další zjevné porušení práva, které plyne z nezaregistrování mojí kandidátní listiny. Ze zákona o volbě prezidenta č. 275/2012 Sb. vyplývá, že Nejvyšší správní soud má rozhodnout o mojí registraci do 13. prosince 2012. Zároveň však je datum 12. prosince nejzazším termínem, kdy mohu žádat o registraci svých zástupců do volebních komisí. Je zjevné, že toto právo mám pouze teoreticky a s ohledem na časovou souslednost mi je fakticky znemožněno, abych ve volebních komisích zástupce měl. Pikantní přitom je, že i ty parlamentní strany, které nevyslaly svého zástupce do soutěže o funkci prezidenta, mají právo své zástupce do volebních komisí vyslat. Pokud tedy u nejvyššího správního soudu nebo u Ústavního soudu uspěji, budou správnost hlasů kontrolovat na příklad zástupci strany LIDEM nebo KSČM, avšak já nebudu mít možnost se o správnosti sčítání hlasů přesvědčit. Tímto postupem je jednoznačně porušeno moje právo na rovný přístup v možnosti kandidovat na funkci prezidenta ČR a daným postupem je dle mého názoru porušena i Ústava.

V pátek, dne 30. listopadu 2012 obdržela moje právní zástupkyně, JUDr. Klára Samková, Ph.D., přípis od Nejvyššího správního soudu, který ji žádal, aby doložila zamítavé stanovisko k registraci mojí kandidátní listiny  - rozhodnutí Ministerstva vnitra ČR ze dne 23. 11. 2012. Ano, jedná se o stanovisko, které bylo doručováno p o u z e  prostřednictvím vyvěšení na internetu, a to zde: http://www.mvcr.cz/clanek/rozhodnuti.aspx

Z uvedené žádosti dle mého názoru vyplývá, že Ministerstvo vnitra ČR  n e p o s t o u p i l o   spisový materiál, spjatý s mojí žádostí, Nejvyššímu správnímu soudu, tedy nepostoupilo petiční archy a další náležitosti kandidátní listiny. Předpokládám totiž, že je zhola nemožné, aby součástí tohoto spisu nebylo i rozhodnutí ve věci samé. Na základě této skutečnosti vyvstává ovšem otázka, c o  vlastně a na základě j a k ý c h   podkladů Nejvyšší správní soud hodlá v mojí věci rozhodovat o přijetí či odmítnutí mojí kandidátní listiny.

Celý proces považuji za velmi neprůhledný a nejasný jak po právní, tak po organizační stránce a vznáším pochybnosti, zda vůbec za těchto okolností má budoucí prezident - ať jím bude kdokoliv - tvrdit, že svou funkci získal právně korektním způsobem.

Tomio Okamura

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomio Okamura

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Prezident republiky navštíví Poslaneckou sněmovnu

14:05 Hrad: Prezident republiky navštíví Poslaneckou sněmovnu

Prezident Miloš Zeman navštíví 23. října 2019 Poslaneckou sněmovnu.