Pavel Bém pojede přebírat zkušenosti do Finska, za 300 tisíc korun

12.04.2012 8:23

Pavel Bém se rozloučí s pozicí místopředsedy sněmovního školského výboru cestou do Finska, kam povede delegaci k přebírání zkušeností s fungováním tamního vzdělávacího systému či podpory sportu. Závěrečný Bémův výlet vyjde daňové poplatníky na 300 tisíc korun.

Pavel Bém pojede přebírat zkušenosti do Finska, za 300 tisíc korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-primátor Pavel Bém

Někdejší pražský primátor Pavel Bém v dohledné době zřejmě přijde o funkci místopředsedy sněmovního školského výboru. Ještě před tím ovšem povede delegaci, která na tři dny zamíří do Finska, aby to načerpala zkušenosti s financováním finského školství či sportu. Třídenní výlet čtyřčlenné skupiny poslanců vyjde daňové poplatníky na 300 tisíc korun. Informuje o tom dnešní Právo.

Až se Bém z cesty vrátí, čekají ho méně příjemné chvíle. Poté, co pozastavil členství v ODS, fakticky zabírá místo ve výboru nějakému straníkovi. Funkce ve výborech totiž bývají rozděleny podle stranického klíče. V pozici poslance a místopředsedy výboru pobírá 96 300 hrubého měsíčně, pokud bude odvolán, přijde zhruba o 11 tisíc korun.  Pravděpodobně však zůstane v pozici místopředsedy podvýboru pro vědu a vysoké školy, takže se nestane jen řadovým zákonodárcem.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MŠMT: Pětina učitelů zahajuje praxi bez uvádějícího učitele

16:01 MŠMT: Pětina učitelů zahajuje praxi bez uvádějícího učitele

Přibližně 80 % začínajících učitelů se může při zahájení praxe spolehnout na pomoc uvádějícího učite…