Plzeňská záchranka už bez konfliktů. Nový ředitel se dohodl

4. 8. 2010 19:00

Pouhý měsíc od nástupu do své funkce se podařilo novému řediteli Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Romanu Světákovi vyřešit složitý soudní spor s 21 zaměstnanci, o což se jeho předchůdce ve funkci snažil neúspěšně několik let.

Plzeňská záchranka už bez konfliktů. Nový ředitel se dohodl
reklama
Důvodem žaloby pracovníků záchranky bylo údajně neoprávněné snížení nebo odebrání osobních příplatků v roce 2006 až 2008. Bývalý ředitel vysvětloval odebrání příplatků nepříznivou ekonomickou situací, což zaměstnanci odmítali. Ve hře byla náhrada ve výši kolem tří milionů korun.

Výsledkem jednání pracovníků s vedení záchranky je dohoda, že téměř dvacítka zaměstnanců stáhne svou žalobu a na oplátku získá část peněz, které jim na osobních příplatcích vedení sebralo. Každý z žalobců dostane postupně polovinu požadované částky a sto procent úroků z prodlení. Ve finále tak dostanou asi 70 procent požadované částky, což je pro ně výhodnější, než soudní pře s nejistým výsledkem. Zaměstnanci záchranky si pochvalují přístup nového vedení, vzájemnou komunikaci a celkové zklidnění napjatých vztahů.

Přes kompromisy se několika soudům nevyhnou

Nový ředitel záchranky Roman Sviták ihned po nástupu do funkce zastával smírné jednání s rebelujícími zaměstnanci. „Tři zaměstnanci už soud vyhráli a je pravděpodobné, že by tomu tak bylo i u ostatních. A jen by narůstaly poplatky za právníky," uvedl ředitel, proč přistoupil na dohodu.

Zastavit už nelze žaloby, které se již rozběhly před soudem a podle informací ředitele skončí v neprospěch záchranky. „Tito pracovníci dostanou 100 procent částky, my už se odvolávat nebudeme," řekl Sviták. Na místo původně proklamovaných tří milionů by mělo přijít kompromisní řešení záchranku zhruba na 900 tisíc korun. Zatím není jasné, kde na to záchranka s velmi napjatým rozpočtem vezme peníze. Pomoci by mohl zřizovatel záchranné služby, kterým je Plzeňský kraj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dvo
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: 588 400 korun – takový je výtěžek 15. benefičního plesu hejtmana

9:01 Liberecký kraj: 588 400 korun – takový je výtěžek 15. benefičního plesu hejtmana

Již 15. benefiční ples hejtmana Libereckého kraje, který se uskutečnil v sobotu 22. února v libereck…