Pohřeb Miloslava Ransdorfa: Stovky lidí a velice kritická slova vdovy

29.01.2016 12:12

V těchto chvílích začíná poslední rozloučení se zesnulým europoslancem za KSČM Miloslavem Ransdorfem. Pohřeb se koná v obřadní síni strašnického krematoria v Praze. Mezi několika stovkami smutečních hostů byli k vidění třeba šéf komunistů Vojtěch Filip, ministr průmyslu Jan Mládek, či šéf České unie sportu Miroslav Jansta.

Pohřeb Miloslava Ransdorfa: Stovky lidí a velice kritická slova vdovy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf

Ve velké obřadní síni krematoria v Praze – Strašnicích právě začíná poslední rozloučení s Miloslavem Ransdorfem. Dlouholetý politik KSČM, europoslanec, historik, filosof a publicista zemřel nečekaně minulý pátek 22. ledna. Nejprve byl v bezvědomí převezen kolem poledne do nemocnice IKEM, což bohužel nepomohlo a Ransdorf pár hodin poté zesnul.

S politikem se přislo rozloučit několik stovek lidí. Z řad KSČM se objevily známé tváře jako Vojtěch Filip, Miroslav Grebeníček či Josef Skála. Obřadu se zúčastnil také ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). 

Úvodní smuteční projev pronesla vdova po Miloslavu Ransdorfovi, paní Vlasta. V něm se velice kriticky obrátila vůči novinářům, vedení komunistické strany i veřejnoprávním médiím, která ho prý pronásledovala. "Obrátila jsem se na vládu a parlament, aby pomohly k vyšetření tvé náhlé smrti," zaznělo v její řeči s tím, že Ransdorfa ve švýcarské kauze všichni nechali samotného, nikdo mu nepomohl a dočkal se pouze pranýřování.

Fotogalerie: - Pohřeb Miloslava Ransdorfa

Poslední rozloučení s komunistickým europoslancem ...
Poslední rozloučení s komunistickým europoslancem ...
Poslední rozloučení s komunistickým europoslancem ...
Poslední rozloučení s komunistickým europoslancem ...
Poslední rozloučení s komunistickým europoslancem ...
Poslední rozloučení s komunistickým europoslancem ...

Švýcarská kauza a náhlé umrtí

Europoslanec, který by za týden oslavil teprve třiašedesáté narozeniny, byl velmi aktivní. Psal jeden článek za druhým a pravidelně například diskutoval se čtenáři ParlamentníchListů.cz prostřednictvím svého profilu.

Naposledy se o něm výrazně hovořilo v souvislosti s jeho tzv. švýcarskou kauzou, kdy byl v bance v Curychu zadržen policí spolu s dalšími několika lidmi. Hovořilo se o pokusu o mnohamiliardový podvod.

Veškerá obvinění ale Miloslav Ransdorf důrazně odmítal a říkal, že to celé bylo úplně jinak. Po svém návratu si stěžoval, že mu ve vazbě odmítli vydat jeho potřebné léky. A právě švýcarská kauza může v jeho smrti hrát určitou roli. Alespoň podle rodiny a možná už není podle ní. Dle informací deníku Právo už totiž byla provedena soudní pitva na základě paragrafu 115 trestního řádu, která se provádí tehdy, existuje-li podezření, že smrt člověka byla způsobena trestným činem. Případ už údajně vyšetřuje policie.

Profil Miloslava Ransdorfa zůstane pro čtenáře ParlamentníchListů.cz zachován:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Saddáma svrhli pomocí lží. Naši spojenci páchají zvěrstva a my mlčíme. Exredaktor ČRo před lidmi odhalil vše

12:28 Saddáma svrhli pomocí lží. Naši spojenci páchají zvěrstva a my mlčíme. Exredaktor ČRo před lidmi odhalil vše

REPORTÁŽ O Blízkém východě debatoval s návštěvníky libereckého Fryčova knihkupectví v úterý večer od…