Poslanec ODS: Urazit, znechutit a vyvolat chaos. Cíle těch proti vládě

06.03.2012 8:52

Poslanci a senátoři vládní ODS se ostře ohradili proti stylu, jakým opozice pálí do koaličních řad. Poslanec Aleš Rádl následně zaslal redakci ParlamentníchListů.cz ostré vyjádření směrem k ČSSD. Strana se podle něj chce jen zviditelnit a škodí tím nakonec všem občanům.

Poslanec ODS: Urazit, znechutit a vyvolat chaos. Cíle těch proti vládě
Foto: aradl.cz
Popisek: Poslanec Aleš Rádl

Někteří z občansko-demokratických zákonodárců protivládní rétoriku sociální demokracie označili za bulvární žumpu nebo populistické debaty, které jsou příkladem značné nezodpovědnosti. ČSSD se tak prý může chovat jedině proto, že sedí v opozičních lavicích.

Ke stranickým kolegům se přidal také poslanec a místopředseda hospodářského výboru sněmovny Aleš Rádl (ODS). Ten je přesvědčen, že způsob, jakým se tady vede debata o veřejných záležitostech a politice obecně, už překročil únosnou mez a že poškozeni tím jsou nakonec úplně všichni - nejen ti, na které ten či onen přehnaný a od reality odtržený verbální útok míří.

Média valí jen prý jen negativní a povrchní zprávy

„Žijeme ve státě, kde jsou permanentně agresivně nevěcně a pokrytecky zpochybňovány všechny vládní kroky, ve státě, kde jsou permanentně zpochybňovány všechny existující instituce (soudy, armáda, policie, veřejná zpráva), ve státě, kde tisk umí psát jen negativní, emotivní nebo povrchní zprávy,“ píše naštvaně Rádl.

Politická opozice prý vždy a zásadně řeší jen svůj vlastní problém, jak se zviditelnit před nejbližšími aktuálními volbami a jak vyvolat co největší chaos v momentálním politickém uspořádání.

V tomhle prostředí se nikdo nemůže cítit dobře

„Nějaký dlouhodobý zájem na stabilním prostředí, které by bez větších otřesů bylo schopné delší dobu fungovat, neexistuje snad už vůbec u nikoho. Že se tak kolem nás všech uměle vytváří prostředí, ve kterém se nikdo nemůže cítit dobře. A že ta atmosféra nakonec škodí všem, úplně všem, je asi už každému takovému aktivnímu výrobci této virtuální reality lhostejné,“ míní poslanec Aleš Rádl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekyra jak prase? Tyhle peníze chce ČT. Z jednání se chodilo „na slovíčko“ ven, tak ostré to bylo

4:38 Sekyra jak prase? Tyhle peníze chce ČT. Z jednání se chodilo „na slovíčko“ ven, tak ostré to bylo

Rada ČT by měla příští středu schvalovat rozpočet veřejnoprávní televize na rok 2020. ParlamentnímLi…