Praha ušetří na Blance 354 milionů

10.01.2012 17:42

Praha ušetří na výstavbě tunelového komplexu Blanka dalších asi 354 milionů korun. Podle primátora Bohuslav Svoboda se ušetří mimo jiné na úpravách stavby na povrchu. Cena za celou stavbu by tak mohla klesnout pod 36,7 miliardy korun. Přesto bude cena oproti původním plánům minulého vedení města vyšší asi o osm miliard.

Praha ušetří na Blance 354 milionů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stavba pražského tunelu Blanka

Podle materiálu, který rada projednala, se ušetří například na úpravě bastionů u Prašného mostu, výdechů v ulici Nad Octárnou a Nad Královskou oborou, dále na opravě Patočkovy a Střešovické ulice, Letenského náměstí, Letenské pláně a ulice Na Petřinách.

Finanční strop 37 miliard

Podle primátora bude výstavba tunelu Blanka patřit i letos k investičním prioritám města. Radní dnes dokončili návrh na rozdělení kapitálových výdajů města, který chtějí schválit na zastupitelstvu na konci ledna. V následujících dnech bude návrh zveřejněn na úřední desce pražského magistrátu. Město totiž v prosinci schválilo rozpočet v takové formě, že všechny peníze na investice dalo do jednoho balíku bez konkrétního určení.

Vedení hlavního města už loni na podzim rozhodlo, že finanční strop pro stavbu Blanky bude činit 36,98 miliardy korun a že bude zprovozněna nejpozději v dubnu 2014. Tunel by poté měl fungovat ve zkušebním provozu, definitivní dokončení všech prací a doplacení zakázky je naplánováno na konec roku 2016. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To nesmí projít!“ Očkování pryč, Chcípl pes vidí další zlo. Dusná akce

19:53 „To nesmí projít!“ Očkování pryč, Chcípl pes vidí další zlo. Dusná akce

Je čas odporu proti současné vládě. Nedodržovat její nařízení a pokyny. Pořádně si promluvit se svým…