Pražští radní obměnili dozorčí radu dopravního podniku

29. 11. 2011 14:24

Pražští radní vyměnili několik členů dozorčí rady pražského dopravního podniku. Z orgánu odvolali tři starosty z ODS Milana Richtra, Dalibora Mlejnského a Marka Ječménka a dále bývalého náměstka primátora Antonína Weinerta (ČSSD). ČTK to dnes řekla mluvčí pražského magistrátu Tereza Krásenská. Nahradit by je měli noví zástupci ODS a TOP 09 spříznění s novou koalicí na pražské radnici.

Pražští radní obměnili dozorčí radu dopravního podniku

 V dozorčí radě zatím zůstane její současný šéf a ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík (ČSSD), poslanec David Vodrážka (ODS) a zastupitel Pavel Hurda (ODS), který patří k okruhu lidí kolem pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS). Větší zastoupení v dozorčí radě získá TOP 09. Kromě současných zástupců Jiřího Pařízka a Jiřího Nouzy by tam měl zasednout také zastupitel Michal Štěpán. Nové členy bude mít také ODS.

Vítězství primátora Svobody?

Personální změny v dozorčí radě Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) se po událostech na magistrátu z minulého týdne očekávaly. Šéf pražské ODS Boris Šťastný minulý týden nejprve navrhl vypovědět dosavadní koalici s ČSSD. O budoucí spolupráci chtěl jednat s TOP 09, primátor Svoboda jej ale předběhl a ve čtvrtek ráno překvapivě podepsal s TOP 09 koaliční smlouvu.

Richter, Mlejnský a Ječmének bývají spojováni s minulým vedením města a také s lidmi kolem Šťastného. S těmito lidmi měl primátor Svoboda v minulosti spory. DPP je největší městskou firmou, ročně dostává z rozpočtu hlavního města více než deset miliard korun.

Související: 

Primátor Svoboda: Pan Šťastný se snaží za každou cenu dezintegrovat pražskou ODS

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hážou vidle. Němcová se cpala. Nový Kalousek! Ukecejte to. Andrej Babiš málem explodoval, zněla důležitá slova

11:05 Hážou vidle. Němcová se cpala. Nový Kalousek! Ukecejte to. Andrej Babiš málem explodoval, zněla důležitá slova

REPORTÁŽ „Když tady ukecáte Brabce, aby vzal hnutí a Schillerová vládu, nemám s tím problém. Mně urč…