Pro filmaře pracovalo víc policistů, než kolik bylo obviněno

08.01.2012 6:40

V kauze policistů, kteří si přivydělávali prací pro film, figurovalo víc mužů zákona, než kolik jich bylo obviněno. Dnes o tom informoval server Týden.cz. Pět policistů už bylo propuštěno loni v srpnu, dalších 11 bylo zproštěno služby. Zbývající policisté, kterých mohlo být až několik desítek, se nedopustilo takového skutku, aby byl posuzován jako trestný čin.

Pro filmaře pracovalo víc policistů, než kolik bylo obviněno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrující policisté

Jeden z bývalých šéfů policejní inspekce Petr Ruml Týdnu řekl, že prověřovaných policistů bylo mnohem víc. "Šlo o několik desítek. Intenzita jednání většiny z nich nebyla taková, že by šlo o trestný čin," tvrdí Ruml.

Statisíce k platu navíc. Nezákonně

Policisté jsou obviněni ze zneužití pravomoci úřední osoby a z přijímání úplatků, za což jim v případě odsouzení hrozí až osm let vězení. Všichni jsou stíháni na svobodě. Vyšetřování nebylo podle státní zástupkyně dosud ukončeno. Trestní stíháni bylo zahájeno již na přelomu července a srpna minulého roku. "Inspekce policie předala Krajskému ředitelství policie hlavního města Prahy celkem 16 policistů ke kázeňskému vyřešení," řekl serveru policejní mluvčí Tomáš Hulan. Dodal, že nikdo z propuštěných nezastával vedoucí pozici.

Podle zjištění policejní inspekce se muži zákona v uniformách a se služebními zbraněmi účastnili natáčení filmařské společnosti, čímž si měli k svým platům nezákonně přijít až na statisíce korun ročně. Jejich výdělek za akci údajně činil minimálně dva tisíce korun. Ve svém volnu či v rámci pracovní neschopnosti dělali pro filmaře to, co bylo zrovna potřeba - odkláněli dopravu, uzavírali ulice, střežili hladký průběh natáčení, a dokonce i sami účinkovali v různých záběrech, napsal Týden.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hroby“ a Zeman: Saša Vondra drtivě mluvil o Babišovi i prezidentovi. Vzbouření ulice, červené karty poněkud jinak...

10:51 „Hroby“ a Zeman: Saša Vondra drtivě mluvil o Babišovi i prezidentovi. Vzbouření ulice, červené karty poněkud jinak...

REPORTÁŽ „Miloš Zeman povýšil osobní mstu nad zájmy země a své vlastní politické strany. Větší hrozb…