Proti gayům pochodovaly rodiny s dětmi i řádové sestry

13.08.2011 13:14

Na náměstí Republiky se sešlo kolem 200 účastníků průvodu namířeného proti homosexuálům. Za hustého deště prošli ulicí Králodvorská. Podle reportéra ParlamentníchListů.cz se na místě sešli lidé ze sdružení Akce D.O.S.T a Mladí křesťanští demokraté.

Proti gayům pochodovaly rodiny s dětmi i řádové sestry
reklama

Pochodu pro rodinu se  podle reportéra PL.cz zúčastnilo několik desítek členů Mladých křesťanských demokratů, Akce D.O.S.T., byly tam také dvě řádové sestry. Na konci průvodu šlo několik rodin s malými dětmi.

V průvod byly transparenty: "Národe český, vrať se ke Kristu", "Rodina = táta + máma + děti" nebo "Nebudeš obcovat s mužem jako s ženou. Je to ohavnost (citát z Bible)".

Účastníci pochodu pro rodinu skandovali "Ukradli nám duhu", čímž naráželi na vlajku akce Prague Pride. Předseda MKD Petr Jurčík je ale uklidnil s tím, že se má jednat o pokojný pochod. 

Předseda MKD Jurčík poté poděkoval lidem a za potlesku pochod rozpustil. Někteří zamířili na mši do kostela svatého Bartoloměje.  

Na Jungmannově náměstí byla nahlášená akce DSSS, shromáždilo se zde ale více policistů než členů a příznivců strany.  

SLEDUJEME téma Prague Pride


 

 


Více:

Podrobnosti připravujeme

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jan Rychetský, vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skandál ve Velichovkách. Pacienti měli zůstat v karanténě, odjeli se pobavit. Po návratu do lázní je seřvali a vyhodili bez náhrady

4:46 Skandál ve Velichovkách. Pacienti měli zůstat v karanténě, odjeli se pobavit. Po návratu do lázní je seřvali a vyhodili bez náhrady

ParlamentníListy.cz získaly od dvojice pacientů v lázních Velichovky informace o incidentu, k němuž …