Pud sebezáchovy. Tak popisuje Peake pohnutky k odchodu z VV

19.04.2012 7:31

Po rozpadu VV se zdá, že se pravicovým a středovým stranám zrodí nová konkurence. Povede ji vicepremiérka Karolína Peake a bude s ní prosazovat čitelnou liberální politiku. Je ale také možné, že nová strana nezíská potřebnou podporu a pak je Peake připravena odejít z politiky. Podle vlastních slov přitom nezakládá žádnou ODS 2. Je třeba dodat, že prozatím nechce prozrazovat, kolik poslanců bude mít její nová frakce. Jako první se to prý dozví premiér.

Pud sebezáchovy. Tak popisuje Peake pohnutky k odchodu z VV
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Vláda se vyjadřuje ke krizi vzniklé odtržením Karolíny Peake od Věcí veřejných
reklama

Vicepremiérka Karolína Peake oznámila zrod nové politické platformy. Vše je prý v začátcích, strana nemá dokonce ani název, ale politici už shání sponzory. V rozhovoru pro dnešní deník Právo připouští vicepremiérka, že nemá nikde ukryty desítky milionů korun potřebných na rozjezd nové strany a přece věří v úspěch. Chce oslovit především liberální voliče. Počítá však i s tím, že by se projekt nemusel zdařit a v takovém případě je připravena odejít z politiky.

„Šla jsem do toho i s vědomím tohoto rizika. Z mé strany to byl také fungující pud sebezáchovy,“ tvrdí. Své kroky je připravena koordinovat, jak s kolegy, kteří opustili VV, tak s premiérem Petrem Nečasem (ODS).

Nezakládám další ODS

To však podle vicepremiérky neznamená, že by zakládala béčko ODS či TOP 09. Chce vytvořit alternativu vůči těmto dvěma stranám, avšak alternativu na rozdíl od VV důvěryhodnou.

 „Chceme nabídnout nejen dostatečný počet, ale i kvalitní, čitelný poslanecký klub, se kterým bude možné spolupracovat předvídatelným způsobem. Nicméně nová strana nebo hnutí, jež chceme založit, by měla být suverénním členem této koalice. Rozhodně nezakládáme nějaké béčko občanských demokratů nebo TOP 09,“ tvrdí vicepremiérka.

Ohledně programu nové strany dodává, že se zatím nebude příliš odchylovat od původního programu VV, protože právě za něj byla Peake a její kolegové do sněmovny zvolena, což respektuje. Chce však klást důraz také na témata, která VV tolik neakcentovala jako je např. rozvoj informačních technologií.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Německou europoslankyni „vyfakovali“ z konference. Užuž byla na cestě, když ji zpražil slovenský premiér a Hohlmeierová musela zůstat doma

4:46 Německou europoslankyni „vyfakovali“ z konference. Užuž byla na cestě, když ji zpražil slovenský premiér a Hohlmeierová musela zůstat doma

EXKLUZIVNĚ Monika Hohlmeierová je německá politička CSU. Od 6. října 1998 do 15. dubna 2005 byla bav…