Reálná možnost: Tomio Okamura do Senátu za KDU-ČSL

06.11.2011 14:48

O tom, že by Tomio Okamura, viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří mohl zamířit do politiky, se už spekulovalo několikrát. Server Lidovky.cz nyní přišel s informací, že by to mohlo být už v příští rok v senátních volbách na kandidátce KDU-ČSL na Zlínsku. Předseda KDU - ČSL Pavel Bělobrádek prý připustil, že s Okamurou jedná.

Reálná možnost: Tomio Okamura do Senátu za KDU-ČSL
Foto: Hans Štembera
Popisek: Podnikatel Tomio Okamura

"Já se k tomu nechci vyjadřovat," odvětil prý Okamura na dotaz serveru serveru o možné kandidatuře. S tím, že připustil, že ho řada lidí kolem do politiky láká. Na stejný dotaz už v sobotu večer ParlamentnímListům.cz odvětil, že jeho případná kandidatura „není na pořadu dne".

Lidovci s Oakmurou jednají

Čili čerpat tak lze jen z informace předsedy KDU - ČSL Pavla Bělobrádka: "S panem Okamurou jsme v kontaktu, zatím ale nemůžu potvrdit, že za nás bude kandidovat. Nejdříve musí proběhnout primární volby," uvedl předseda.

Server Lidovky.cz připomíná, že Okamura se narodil v Tokiu, brzy se však přestěhoval do tehdejšího Československa. Jeho matka pochází právě ze Zlínska a po otci pak zdědil japonsko - korejské kořeny.

„Kromě podnikání v cestovním ruchu je Okamura veřejně znám především díky častým komentářům celospolečenských témat nebo vystupování v televizních pořadech. Napsal také dvě knihy, vydává magazín věnovaný pivu, dováží japonské potraviny nebo módu pro lolitky," píše server.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ondřej Vaněk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Czexit přinese bídu. Hlavně vám, co chodíte do fabriky. „Montovna“, smějete se jí, ale 28, 30, 35 tisíc vám dává. Pak bude zamčená, varuje ekonom Zahradník

14:04 Czexit přinese bídu. Hlavně vám, co chodíte do fabriky. „Montovna“, smějete se jí, ale 28, 30, 35 tisíc vám dává. Pak bude zamčená, varuje ekonom Zahradník

ROZHOVOR Většina českých ekonomů varuje před úvahami o odchodu z Evropské unie, označuje to za nelog…