Remek odmítl prezidentskou kandidaturu. KSČM dá šanci Zemanovi a Dienstbierovi

26. 10. 2012 8:15

Zda budou mít komunisté svého kandidáta na Pražský hrad, to nebylo dlouho jasné. Teď je konec dohadům. První československý kosmonaut a europoslanec Vladimír Remek totiž odmítl na čtvrtečním jednání výkonného výboru KSČM kandidovat v přímé volbě na prezidenta. Komunisté pak následně rozhodli, že nepostaví vlastního prezidentského kandidáta.

Remek odmítl prezidentskou kandidaturu. KSČM dá šanci Zemanovi a Dienstbierovi
Foto: Pavel Ševela / wikimedia.org
Popisek: Europoslanec Vladimír Remek

První kolo přímé prezidentské volby se uskuteční 11. a 12. ledna příštího roku. O přízeň KSČM se přitom neoficiálně ucházeli Jiří Dienstbier, kterého vyslala do boje ČSSD, ale také expremiér Miloš Zeman. Právě ti mají nyní šanci získat podporu komunistů, neboť dosud skloňované jméno v médiích, tedy Vladimír Remek, teď padlo.

Vladimír Remek

  • KSČM
  • Od ledna 2014 vykonává funkci velvyslance ČR v Rusku


„Výkonný výbor ÚV KSČM po projednání a zvážení všech okolností dospěl k závěru, že KSČM pro prezidentské volby v roce 2013 nebude nominovat vlastního stranického kandidáta. Cílem KSČM je usnadnit volbu nepravicového prezidenta,“ potvrdili po jednání komunisté pro deník Právo a také pro ParlamentníListy.cz. Podle deníku nyní jde o definitivní verdikt, ústřední výbor komunistů jej už potvrzovat nebude.

„Souhlasím s tím, že v tuto chvíli není dobré tříštit síly na levici,“ řekl pro Právo sám Remek s tím, že se chce dál věnovat své činnosti v Bruselu.

Komunisté podle deníku také naznačili, že budou chtít se Zemanem a s Dienstbierem hovořit, tedy pokud oni sami budou mít zájem. Oba dva se přitom ke KSČM nestaví odmítavě. „Nevadila by jim menšinová vláda ČSSD, která by se opírala o podporu komunistů. Dienstbier navíc zkritizoval prezidentského kandidáta Jana Fischera kvůli postoji, že by nejmenoval koaliční vládu ČSSD a KSČM,“ dodalo Právo.


 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: olb

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: Od března můžete platit v hlavní pokladně kartami

21:33 Liberecký kraj: Od března můžete platit v hlavní pokladně kartami

Pro zvýšení pohodlí občanů při placení různých správních poplatků nebo jiných úhrad se Liberecký kra…