Školné by studentům neuškodilo, ničeho si neváží, říká Höschl

22.01.2012 20:24

Psychiatr Cyril Höschl, člen vládní Rady pro vývoj, výzkum a inovace se v rozhovoru pro Lidové noviny vyjádřil k protestům Univerzity Karlovy proti vysokoškolské reformě ministra Josefa Dobeše.

Školné by studentům neuškodilo, ničeho si neváží, říká Höschl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

„Celá reakce je naprosto hysterická a neadekvátní. Mě docela znechutilo, když jsem viděl, jak házeli ty melouny z balkonu. To svědčí o tom, že nějaké menší školné by jim možná prospělo, aby si božích darů víc vážili. Tady jde o otázku, jestli lze vlastní zájmy hájit prostředky víceméně mimo politickými. Vydupat si je na náměstích,“ uvedl Höschl k demonstrujícím studentům.

Škrtá se všude, tak musíme dokazovat užitečnost

Höschl zdůrazňuje, že rozhodně nesoudí, kde je pravda a kde ne – některé připomínky uznává. Přesto podle něj nejsou demonstrace řešením a nespokojení lidé budou vždycky. „Všude se škrtá a tady hučí miliardy jako vichr. Myslet si, že takový tok peněz v době krize udržíte bez kontroly, je bláhovost. My z terciární sféry jsme povinni prokazovat těm, co nás platí, svou užitečnost,“ říká psychiatr.

Podle Höschla mnoho lidí brojí proti mladické nerozvážnosti studentů, s tím ale psychiatr nesouhlasí. „Od revoluce jsem vždycky byl zastáncem co největšího zastoupení studentů, v akademickém senátu jsme jim pokaždé vyhrazovali polovinu míst, protože se ukázalo, že v kritických chvílích, kdy například šlo o to, vypořádat se se starými strukturami, bychom se bez studentů nehnuli ani o milimetr,“ tvrdí Höschl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda udělala další krok k zavedení elektronické Sbírky zákonů a schválila programy na podporu vinohradnictví a vinařství

18:17 Vláda udělala další krok k zavedení elektronické Sbírky zákonů a schválila programy na podporu vinohradnictví a vinařství

Vláda Andreje Babiše ve středu 18. července 2018 na prvním zasedání po vyslovení důvěry Poslaneckou …