Sprostý útok na ODS. Pachatel neznámý

11.09.2012 8:31

Majitel domény kokoti.cz je opět v akci a v merku má další politickou stranu. Nyní je kvůli němu možno do internetového vyhledávače napsat doménu kokoti.cz, která vás ihned odkáže na oficiální stránky Občansko demokratické strany. Partaj o útoku shání informace.

Sprostý útok na ODS. Pachatel neznámý
Foto: Martin Kovář
Popisek: Počítač, internet, klávesnice. Ilustrační foto.

„O tom žádné informace nemám. Nejdříve budeme muset celou věc prověřit a teprve potom ji začneme řešit,“ reagoval na zjištění serveru Lidovky.cz mluvčí ODS Tomáš Bartovský.

Útok na českou politickou stranu ze strany kokoti.cz není první. Doména rovněž často využívá principu Google bomby, kdy zneužije vlastností internetového vyhledávače Google, po kterém je výsledkem vyhledání nějaké fráze webová stránka, která danou frázi neobsahuje, ale útočník na ni tak odkazuje.

Eurodebil a banda zmrdů

Jeden z prvních útoků Google bomby se datuje do roku 2004, kdy na stránku bývalého premiéra a ministra vnitra Stanislava Grosse z ČSSD na Úřadě vlády odkazovalo spojení „velký bratr“.

Při hledání tímto způsobem se tak dalo pomocí hesel jako „eurodebil“ najít Cyrila Svobodu na Wikipedii, „namyšlený ješita“ coby stránka Jiřího Paroubka na webu ČSSD, „banda zmrdů“odkazovala na stránky ČSSD a například po CzechTeku v 2005 heslo „ministerstvo brutality“ našlo stránky Ministerstva vnitra ČR.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Přistižen při výrobě pervitinu

22:30 Celní správa: Přistižen při výrobě pervitinu

Trestním stíháním dvou Čechů obviněných z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omam…