Tejcův výbor reklamu s Humlem neřeší. Prý není důvod

01.10.2010 10:06

Reklama na autobazar s poslancem Stanislavem Humlem nechává v klidu Humlova právníka i mandátový výbor sněmovny. O střet zájmů patrně nejde.

Tejcův výbor reklamu s Humlem neřeší. Prý není důvod

Když v červnu novináři Lidových novin upozornili na reklamu na autobazar, které propůjčil tvář poslanec Věcí veřejných Stanislav Huml, vytáhli proti němu zákon o střetu zájmů. Podle něj totiž zákonodárci nesmějí za úplatu poskytovat své fotografie nebo jména k reklamě. Poslanec tehdy řekl, že se poradí s právníky, co s reklamou dál.

Billboard společnosti Andy - Auta s Humlovou podobiznou dodnes láká zákazníky, stejně jako poslanec i v těchto dnech hovoří o výhodném nákupu vozů ve spotu například na radiu Hey. Nikdo se totiž reklamní „kauzou" nezabýval.

„Nedostali jsme podnět se tím zabývat. Můj názor je, že celá záležitost je sporná," vysvětlil serveru ParlamentníListy.cz předseda mandátového a imunitního výboru sněmovny Jeroným Tejc z ČSSD. 
 

Rozhodnutí závisí na Humlovi

Dal tak částečně zapravdu Humlovi, který se hájí tím, že smlouvu na reklamu uzavřel v době, kdy ještě poslancem nebyl a že v ní nevystupuje jako zákonodárce. „Můj právník mi toto řekl a reklama tudíž poběží ještě půl roku, jak ukládá smlouva. Žádný střet v tom není," řekl redakci Huml.

„Jako předseda komise a jako právník si myslím, že je to sporné. Pan Huml skutečně smlouvu uzavřel v době, kdy nebylo jisté, zda se Věci veřejné dostanou do sněmovny. A já proto nepodám podnět, abychom se tím zabývali," uvedl Tejc.

Rozhodnutí o ne-vypovězení smlouvy tak zůstalo na Humlovi. „Závisí to na něm. A třeba také na tom, jak důvěryhodný chce být před svými voliči," dodal s rýpnutím opoziční poslanec Tejc.

Stanislav Huml byl zvolený do sněmovny na kandidátce VV Středočeského kraje, kde v minulosti šéfoval krajské dopravní policii. Než se dostal do sněmovny, vystupoval často v médiích jako oblíbený odborník na dopravní bezpečnost. A až do zisku poslaneckého mandátu působil jako dopravní expert v televizi Nova.

Dále čtěte:
Komunisté kritizují Humla. Mají se sedmnáctiletými řidiči problém
Experti chválí, policisté kritizují. Bárta zhasnul části dálnic
Huml chválí ČT: Autoškolu vysílat častěji. Mě taky nachytali
Autoškola národa se ve sněmovně líbí. Huml si ji zkusí
Bárta: Jedno pivo před jízdou? To v žádném případě. Bez diskuze
Pokuty podle Bárty. Ekonom si klepe na čelo

Fotokoláž: Petr Mecner

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jan Černý

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česku chybí hasiči. Přitom roste počet zásahů. Na mnoha místech už by hasiči nemohli k zásahu přijet včas

4:41 Česku chybí hasiči. Přitom roste počet zásahů. Na mnoha místech už by hasiči nemohli k zásahu přijet včas

Zákon o požární ochraně stanoví hasičům povinnost budovat a udržovat síť výjezdových stanic, tak aby…