Tvrdík modré přirovnal k NSDAP, Sobotka se má omluvit

01.07.2011 10:36

Tvrdík loni 3. května pustil na tiskové konferenci sestříhaný záznam airsoftové bitvy, kterou si na svůj web vyvěsil Modrý tým. Video okomentoval slovy o bojovém výcviku, rušení akcí ČSSD a v doprovodné tiskové zprávě se objevilo přirovnání k NSDAP.

Tvrdík modré přirovnal k NSDAP, Sobotka se má omluvit

Pražský městský soud ve středu nařídil ČSSD, aby se omluvila za výrok, který přirovnal chování podporovatelů ODS z Modrého týmu k praktikám Hitlerovy NSDAP. Ostrá slova padla před volbami do Poslanecké sněmovny z úst Jaroslava Tvrdíka, tehdejšího šéfa volební kampaně. V čele strany tehdy stál Jiří Paroubek. Verdikt je nepravomocný, ČSSD se odvolá. Píšou to ve svém dnešním vydání Lidové noviny (LN).

Socialisté se sedmi členům Modrého týmu, kteří žalobu podali, omlouvat zatím nehodlají. "Bude podáno odvolání," řekl LN mluvčí strany Martin Ayrer.

Bojový výcvik sympatizantů ODS má prý reálný základ

Soudkyně Jaroslava Lobotková zástupcům Modrého týmu nevyhověla úplně. ČSSD se tak nemusí omlouvat za tvrzení, že Modrý tým má bojový výcvik srovnatelný "s obávanými komandy ČEZ", ani za Tvrdíkova slova, že jeho členové ruší předvolební akce ČSSD. V tomto bodě měla kritika Modrého týmu podle Lobotkové reálný základ.

Tvrdík loni 3. května pustil na tiskové konferenci sestříhaný záznam airsoftové bitvy, kterou si na svůj web vyvěsil Modrý tým. Video okomentoval slovy o bojovém výcviku, rušení akcí ČSSD a v doprovodné tiskové zprávě se objevilo přirovnání k NSDAP, napsaly LN. Sociální demokraté obviňovali Modrý tým sympatizantů ODS z toho, že vyvolává na předvolebních setkáních ČSSD konflikty.

Související:

Modrý tým: Děkujeme, pane Tvrdíku. Za super reklamu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pět let od Majdanu: Tajná nahrávka Arsenije Jaceňuka. Odhaluje roli EU

12:12 Pět let od Majdanu: Tajná nahrávka Arsenije Jaceňuka. Odhaluje roli EU

KAUZA Idiotský nápad. To řekl údajně hlavní opozičník Arsenij Jaceňuk, když ho velvyslanec EU na Ukr…