Véčkaři odmítají alternativní školství i propagaci výrobků fair trade

22.08.2011 14:05

Nejmenší vládní strana zveřejnila výsledky dvou referend příznivců strany – véčkařů. Drtivou většinou hlasů byla odmítnuta jak širší podpora alternativního školství ze strany státu, tak širší propagace tzv. fair trade výrobků státem.

Véčkaři odmítají alternativní školství i propagaci výrobků fair trade

Věci veřejné zveřejnily výsledky dvou referend, kterých se zúčastnili příznivci strany - véčkaři. Z výsledků vyplývá, že by si nepřáli, aby se stát více zapojoval do propagace výrobků fair rade, ani do podpory alternativního školství.

Napřed vychovejte učitele

Jako „fair trade" se označuje způsob obchodu, jehož cílem je přímá a účinná podpora znevýhodněných pěstitelů a řemeslníků z rozvojových zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Jeden z véčkačů své odmítavé stanovisko vyjádřil i v diskusi. Podle jeho názoru není úkolem státu propagovat jednotlivé obchodní značky. Širší propagaci těchto výrobků odmítlo takřka osmdesát procent véčkařů.

Proti podpoře alternativního školství - např. domácího vyučování - se pak vyslovilo sedmdesát procent respondentů mimo jiné s odůvodněním, že stačí, když má každý rodič svobodu volby, kam dítě umístí a prestižní školy se časem vyprofilují samy. Další z véčkařů podotkl, že kvalita školství se odvíjí od kvalit učitelů, proto je třeba napřed řádně vychovat budoucí pedagogy.

Za zmínku stojí, že u referend není uvedeno, kolik příznivců strany se zúčastnilo hlasování, procentuální vyjádření odpovědí, které strana zveřejňuje, tak může ztrácet informační hodnotu.

Foto: Hans Štembera

Související:

Véčkaři rozhodli v referendech, nechtějí DPH 19 procent

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rusko: Válka o sankce pokračuje. Babiš to rozkopl, teď je kvůli tomu veselo. Čtěte více

12:34 Rusko: Válka o sankce pokračuje. Babiš to rozkopl, teď je kvůli tomu veselo. Čtěte více

ANKETA Protiruské sankce poškozují české firmy. Shoduje se na tom velká část politiků, kteří reagova…