Vláda bude mimo jiné znovu jednat o rozpočtu Pozemkového fondu

18.01.2012 6:25

Vláda na svém dnešním zasedání znovu projedná návrh letošního rozpočtu Pozemkového fondu ČR. Jednání o návrhu minulý týden kabinet přerušil. Výdaje fondu by měly meziročně stoupnout o 70 milionů korun na 1,7 miliardy Kč. Vedení fondu přitom původně požadovalo zvýšení svého rozpočtu o 100 milionů Kč, po kritice ze strany ministerstva zemědělství (MZe) však svůj požadavek o 30 milionů snížilo.

Vláda bude mimo jiné znovu jednat o rozpočtu Pozemkového fondu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kníže Schwarzenberg čte ve sněmovně noviny

 Fond má ke konci roku přestat existovat a sloučit se s pozemkovými úřady. Podle informaci ČTK se kolem materiálu dá očekávat vzhledem k v poslední době medializovaným aférám fondu ostrá diskuse.

Kontrola evropských peněz i potravin

Ministři se rovněž vrátí k jednání o strategii Česka pro budoucí čerpání financí z Evropské unie. Hlavním cílem je zachování unijní podpory především pro rozvoj chudších regionů. V Česku se to týká všech krajů s výjimkou Prahy. Materiál projednávala vláda už na začátku ledna, jednání o něm ale odložila.    Dále má kabinet na programu návrh ministerstva financí sjednotit kontroly na využívání peněz z tuzemských i evropských zdrojů. Kontrola by měla být dvoustupňová, cílem je omezit korupci a sladit systém kontroly s Evropskou unií.

Vláda bude mít na stole také Strategii bezpečnosti potravin a výživy na období let 2010 až 2013. Podle ministerstva zemědělství by v dohledné budoucnosti na seznam potravin nosících chráněné označení Evropské unie mohly přibýt Valašský frgál a Lhenicko-chelčické ovoce. Zdlouhavé projednávání žádostí tuzemských výrobců, které se zpravidla táhne několik let, bude ale letos pokračovat, uvedlo MZe na svém webu.

Projednána by měla být i analýza právního rámce pro rozvoj jaderné energetiky v České republice či návrh na odvolání zmocněnců vlády pro liniovou výstavbu pozemních komunikací a zpráva o činnosti řídícího výboru Českých drah za čtvrté čtvrtletí 2011.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj: Žáci se seznámili s fungováním krajského úřadu i samosprávy

7:37 Pardubický kraj: Žáci se seznámili s fungováním krajského úřadu i samosprávy

V červnu letošního roku si žáci a učitelé z Rohovládovy Bělé připomněli 140. výročí založení základn…