Vládní balíček úsporných zákonů sociální výbor schválil

02.11.2010 13:01

Sněmovní sociální výbor v úterý dopoledne odsouhlasil vládní balíček novel zákonů, kterými se od příštího roku mění nemocenské pojištění, zákoník práce či podmínky poskytování sociálních dávek.

Vládní balíček úsporných zákonů sociální výbor schválil
Balíček zákonů nyní půjde nyní v dolní komoře ve stavu legislativní nouze přímo do druhého čtení. Ovšem bez pozměňovacích návrhů, které vypracovaly odbory a Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP).

Předseda výboru pro sociální politiku Martin Vacek z Věcí veřejných má za to, že vládní návrh je sociálně citlivý. Proto jej prý poslanci výboru podpořili. „Podpořili jsme vládní návrh a vnímáme to tak, že se bude pokračovat v dalších krocích, jak ozdravit finance státu," řekl po jednání výboru Vacek.    

Návrh odborů a Národní rady osob se zdravotním postižením se týkal způsobu řešení změn ve mzdových tabulkách zaměstnanců státní a veřejné sféry.
    

Národní rada navrhovala prodloužit výplatu sociálního příplatku pro rodiny, které pečují o osobu se zdravotním postižením do konce roku 2012 s tím, že ministerstvo práce a sociálních věcí do té doby připraví komplexní změny zákonů.

Ve druhém návrhu NRZP žádala, aby se příspěvek na péči v prvním stupni postižení nekrátil u lidí starších 18 let plošně ze dvou tisíc na 800 korun, ale aby dva tisíce korun dostávali lidé, kteří sami nedokážou učinit více úkonů. Ostatní by pobírali 800 korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: olb

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Mě neoklameš, šmejde

14:21 Jihočeský kraj: Mě neoklameš, šmejde

Jihočeský kraj, města, policisté a strážníci spojili v letošním roce své síly při realizaci preventi…