Vnitřní obchvat Prahy by mohl být hotov za tři roky

16.09.2012 19:38

Praha chce co nejrychleji a za přijatelné náklady dokončit vnitřní okruh města. Prověřuje variantu, že by chybějící východní část obchvatu dočasně vedla po Průmyslové ulici. Podmínkou je vybudování dvou mimoúrovňových křižovatek u Kolbenovy a Poděbradské ulice. ČTK to řekl náměstek primátora Josef Nosek (ODS). Pokud by řidiči mohli město po okruhu objet, mohla by Praha omezit vjezd do centra.

Vnitřní obchvat Prahy by mohl být hotov za tři roky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Doprava - ilustrační foto

Vnitřní neboli městský okruh vede v současnosti po Jižní spojce, přes Barrandovský most, tunelem Mrázovka a Strahovským tunelem. Navazující severozápadní část, jejíž součástí je tunelový komplex Blanka, by měla být hotova v roce 2014. Chybět pak bude severovýchodní část.

OutStreamVideoPlayer

Centrum by se zklidnilo

Vedení města proto uvažuje, že by dopravu v této lokalitě vedla po Liberecké, Kbelské a Průmyslové ulici, které mají podle Noska parametry obchvatu, tedy dva jízdní pruhy pro každý směr. Pro to je ale nutné vybudovat v Hloubětíně dvě mimoúrovňové křižovatky, a to u křížení Kbelské s Kolbenovou a Poděbradskou ulicí.

"Vnitřní okruh by byl funkční a mohli bychom zklidnit část centra," řekl ČTK Nosek. V úvahu pak připadá například zavedení nízkoemisních zón či jiná regulace pro vjezd do centra. "Bude možné zklidnit magistrálu, tranzit u Národního muzea ztratí smysl," uvedl.

Variantu nyní prověřuje pražská technická správa komunikací (TSK). "Díváme se na technické možnosti a realizovatelnost," řekl ČTK náměstek ředitele TSK Ladislav Pivec. TSK podle něj také připravuje prognózy a odhady toho, kolik automobilů by se na okruh mohlo přemístit.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pět let od Majdanu: Tajná nahrávka Arsenije Jaceňuka. Odhaluje roli EU

12:12 Pět let od Majdanu: Tajná nahrávka Arsenije Jaceňuka. Odhaluje roli EU

KAUZA Idiotský nápad. To řekl údajně hlavní opozičník Arsenij Jaceňuk, když ho velvyslanec EU na Ukr…