Volba předsedy komunistů: Proti Filipovi kandiduje Grospič

29. 3. 2012 17:40

Navržených na kandidaturu bylo sice šest lidí, přijali však pouze dva - nynější stranický šéf Vojtěch Filip a místopředseda Stanislav Grospič. Pozorovatelé dávají větší šance Filipovi, objevily se však i spekulace, že by volby mohl větší počet delegátů v prvním kole bojkotovat.

Volba předsedy komunistů: Proti Filipovi kandiduje Grospič
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

Prozradil to předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik, který je současně předsedou sjezdové kádrové komise. Delegáti sjezdu, kteří mezi Filipem a Grospičem rozhodnou, se sejdou 19. a 20. května v Liberci. Pozorovatelé zatím soudí, že ze souboje vyjde vítězně Filip.

Nominaci měla i Semelová

Odhaduje se, že Filip by mohl získat dvě třetiny hlasů delegátů. Hovoří se ale také o méně pravděpodobné možnosti, že by volby mohl větší počet delegátů v prvním kole bojkotovat. Dali by tak najevo, že si nepřejí ani jednoho z kandidátů. V takovém případě by muselo následovat kolo druhé.

Kromě Filipa a Grospiče dostali nominace na předsedu od okresních konferencí také někdejší dlouholetý předseda strany Miroslav Grebeníček, předsedkyně pražské KSČM Marta Semelová, poslanec a bývalý místopředseda Jiří Dolejš a ostravský vysokoškolský pedagog Martin Juraška.

Kádrová komise podle Kováčika s každým, kdo dostal nominaci, projednala, zda ji přijme. "Okresní konference totiž často dávaly nominaci lidem, aniž by se jich zeptaly, zda o ni stojí," uvedl předseda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skryté vzkazy rozhovoru Andreje Babiše s Korantengem. A drsný vývoj, když zhasly kamery

4:44 Skryté vzkazy rozhovoru Andreje Babiše s Korantengem. A drsný vývoj, když zhasly kamery

Ještě snad ani neskončil rozhovor Andreje Babiše s Reyem Korantengem na TV Nova, když se internetem …