Zdravotnické odbory dají najevo nesouhlas se snižováním platů

24.08.2010 8:41

Zdravotnické odbory by se měly během úterý vyjádřit k záměru vlády snížit o desetinu platové tarify a také příplatky za služby zaměstnancům nemocnic a zdravotnických zařízení.

Zdravotnické odbory dají najevo nesouhlas se snižováním platů
Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče nesouhlasí se snižováním platů ve zdravotnictví a sociálních službách. Chystané změny by se totiž dotkly velké části lékařů, sester a ošetřovatelek. Podle odborářů by kvalifikovaní zdravotníci odcházeli z oboru a zhoršilo by to péči o pacienty.

Ministr zdravotnictví Leoš Heger ale už dřív řekl, že peníze v resortu chybí a tak ušetřit jinde než na platech bude složité:

„Jestli se výběr pojistného nezlepší, jestli se nezlepší zaměstnanost v naší zemi, tak opravdu těch 10 miliard bude chybět. Jsou to čtyři procenta z rozpočtu na druhé straně a čtyři procenta lze nějakým způsobem někde najít, ale je to velmi těžké," uvedl Heger pro Český rozhlas.

Jak kde budou chybět peníze

Ministr navíc v pondělí v Hyde parku České televize uvedl, že výše odměn lékařů bude záviset především na managerských schopnostech ředitelů nemocnic. „Ta věc je daleko víc závislá na hospodaření nemocnic než na tarifní stupnici," uvedl Heger v televize.

Mezi českými nemocnicemi jsou podle slov ministra rozdíly v kvalitě hospodaření až padesát procent. „Je možné, že některé slabší nemocnice budou mít hospodářské problémy a je možné, že tam lékaři budou odcházet jinam," odhaduje Heger.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: olb

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo financí předkládá návrh nového zákona o účetnictví

13:09 Ministerstvo financí předkládá návrh nového zákona o účetnictví

Do mezirezortního připomínkového řízení míří návrh věcného záměru nového zákona o účetnictví z dílny…