Zeman definitivně potvrdil kandidaturu proti Paroubkovi

4. 1. 2010 17:35

Předseda Strany práv občanů Miloš Zeman se postaví do čela kandidátky v Ústeckém kraji. Sdělil to ve vysílání Radiožurnálu.

Zeman definitivně potvrdil kandidaturu proti Paroubkovi

Expremiér a bývalý šéf ČSSD Miloš Zeman bude ve volbách do sněmovny bojovat o hlasy voličů v Ústeckém kraji. Postaví se do čela kandidátky své Strany práv občanů. Největším soupeřem mu zde bude pravděpodobně lídr sociální demokracie Jiří Paroubek.

Mezi Paroubkem a Zemanem panuje jistá nevraživost již téměř dvacet let; nadcházející volební střetnutí ji ale může jenom vyhrotit.

Oba kandidáti proti sobě stáli již v roce 1993, kdy oba aspirovali na post předsedy ČSSD; tenkrát se jím stal právě Miloš Zeman. Jiří Paroubek se posléze zařadil do skupiny jeho oponentů a v roce 1996 byl mezi těmi, kteří žádali Zemanův odchod, neboť stranu prý poškodil.

O deset let později se na pár měsíců vztah obou politiků srovnal, Zeman totiž Paroubka podpořil v předvolební kampani. Již krátce poté se však dostali opět do konfliktu, Zemanovi se totiž nelíbilo, jak Paroubek vedl povolební jednání a kritizoval zejména jeho snahy o vládní dohodu s ODS.

V roce 2007 pak pro změnu Paroubek pranýřoval Zemana, a to za údajnou spolupráci s lobbistou Miroslavem Šloufem, který měl stát za rozhodnutím poslanců Miloše Melčáka a Michala Pohanky vystoupit z ČSSD, čímž umožnili vznik Topolánkovy vlády.

Spory Zeman vs. Paroubek pokračovaly až do současnosti, kdy se Zeman rozhodl do politiky vrátit, ač mnohokrát z Vysočiny, kam se po ukončení své politické kariéry odstěhoval, avizoval, že je v důchodu spokojený a o návratu do politiky nechce ani slyšet.

Zemana ke kandidování v nadcházejících volbách vyzvali členové přípravného výboru Strany práv občanů, jehož je sám členem. V souvislosti s předvolebním bojem se dá očekávat, že se spory obou politiků vyostří ještě více. 

Související články:

Comeback podle Zemana: Máme nové tváře
Zeman si dává vlastní góly, míní Šlégr
Zemanova novoroční zdravice: Ať lidé volí z více kandidátek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: bla

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skryté vzkazy rozhovoru Andreje Babiše s Korantengem. A drsný vývoj, když zhasly kamery

4:44 Skryté vzkazy rozhovoru Andreje Babiše s Korantengem. A drsný vývoj, když zhasly kamery

Ještě snad ani neskončil rozhovor Andreje Babiše s Reyem Korantengem na TV Nova, když se internetem …