Zeman slavil svůj úspěch. O deset let jsem se opozdil, omlouval se

25.02.2013 21:19

Budoucí prezident Miloš Zeman dnes večer oslavil se svými přáteli vítězství v historicky přímé volbě hlavy státu na večírku, který uspořádala Jazzová sekce. „Chtěl bych se omluvit, že jsem přišel s malým zpožděním, které trvalo deset let,“ prohlásil Zeman a připomněl tak jeho neúspěch v klání o Hrad před deseti lety.

Zeman slavil svůj úspěch. O deset let jsem se opozdil, omlouval se
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman se stal novým prezidentem České republiky

Na akci se sešlo okolo stovky příznivců a přátel, například bývalí ministři z doby jeho vlády z let 1998 až 2002, například Miroslav Grégr, Jan Fencl, Miloš Kužvart, Jan Kavan nebo Jaromír Schling. Příležitost k osobní gratulaci nově zvolenému prezidentovi si nenechali ujít ani bývalí poslanci ČSSD, jako Karel Šplíchal či Vladimír Laštůvka. Mezi hosty byla i nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká, šéf pražského Městského soudu Jan Sváček či současný náměstek ministra spravedlnosti František Korbel.

"Já sice nejsem bisexuál, ale v oblasti vína dávám přednost oběma druhům," reagoval Zeman na dotaz, jaké pití se bude nalévat. Moldavské víno nabízely servírky v moravských lidových krojích.

Úspěch má mnoho otců, neúspěch je sirotek

Zeman se vyjádřil i k projevu premiéra Petra Nečase v Bavorsku. "Vystoupení premiéra v Bavorsku mě vedlo k pochopení, proč pan Nečas v prezidentské volbě volil Karla Schwarzenberga," prohlásil. Narážel tak na fakt, že prezidentský kandidát Karel Schwarzenberg si nejvíce ublížil právě výroky o Benešových dekretech a poválečném odsunu Němců.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

"Dwight Eisenhower četl detektivku a měl připravené dva projevy - invaze byla úspěšná a invaze byla odražena a já za to nesu plnou odpovědnost. I já jsem měl v kapse dva projevy. Vím, že úspěch má mnoho otců, zatímco neúspěch je sirotek. Jsem rád, že jsem ten druhý projev nemusel použít," uvedl k prezidentským volbám.

A řeč se stočila k českým médiím, které Zeman nemá příliš v lásce. "Nechci přeceňovat vliv českých médií. Vymývání mozků vedlo přemýšlivé lidi, že mi nakonec dali svůj hlas," nechal se slyšet nový český prezident.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Havel nám vyhověl. Ministr se zhroutil. Sověti nám řekli...” Generál Lorenc promluvil o roce 89

4:44 ,,Havel nám vyhověl. Ministr se zhroutil. Sověti nám řekli...” Generál Lorenc promluvil o roce 89

Generál, který byl u toho. Tak zní název knižního rozhovoru s Alojzem Lorencem, který měl v listopad…