Znojmo se topí v dluzích. Soukromé rádio ale dotuje stovkami tisíc

30.03.2011 16:58

Účet soukromého Rádia Blaník narostl o čtyři sta tísc. A to díky příspěvku, jejž mu přidělila znojemská radnice. Jejím cílem je získat v rozhlase prostor.

Znojmo se topí v dluzích. Soukromé rádio ale dotuje stovkami tisíc

Ač se znojemská radnice topí v dluzích a měla by šetřit, s příspěvky pro soukromé subjekty nijak nešetří. Na účet Rádia Blaník tak věnovala dokonce 400 tisíc. Předplácí si jimi totiž reklamu.

Blaník má privilegium?

"Média dostávají peníze z rozpočtu města už sedm let. Zavedlo to bývalé vedení radnice a kromě rádia získaly dříve příspěvek také dvoje noviny. Letos ale zaplatíme pouze Blaník," řekl serveru iDNES.cz místostarosta Znojma Jan Grois.

Opozičnímu zastupiteli Janu Kacetlovi se ale podpora soukromého rádia nelíbí. "Média placená radnicemi ztrácí objektivitu. O městě mají tendenci informovat jen pochvalně," argumentuje. Město by si tak podle podle něho mělo platit reklamní prostor v rozhlasu stejně jako ostatní inzerenti.

Dle názoru politologa Martina Bastla z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity není dotování médií samotnými městy ničím neobvyklým.

Politolog: Nic šptného na tom není

 "Stává se to, když mají města určitý zájem na provozu soukromých společností. Pokud je reklamní prostor ve vysílání výhodnější, vedení města by to mělo doložit," řekl Bastl.

Vedení města navíc argumentuje příspěvky tím, že rádio bude zveřejňovat jeho důležitá sdělení. "Rádio poslouchá patnáct tisíc lidí, takže můžeme kdykoliv informovat poměrně hodně obyvatel o důležitých věcech," obhajuje záměry Grois.

Více:

Znojmo blízko finančnímu kolapsu 

Foto: cnb.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Holčičko, s tebou si poradím? Uvnitř ČSSD panuje stále neklid. Přibyl další důvod

13:15 Holčičko, s tebou si poradím? Uvnitř ČSSD panuje stále neklid. Přibyl další důvod

Bouřlivou situaci uvnitř sociální demokracie znovu rozvířila nominace Jany Maláčové na ministerský p…