Zrušme změny času. Vedou k sebevraždám, varuje Roithová

28.10.2012 19:18

V noci ze soboty na neděli došlo ke změně času na zimní. Letní čas byl zaveden v Československu v roce 1979 a od té doby pravidelně každý rok dvakrát posunujeme ručičky na hodinkách. Střídání času však má své odpůrce a někteří, jako senátor Petr Šilar či kandidátka na prezidentku Zuzana Roithová, za zrušení letního času bojují.

Zrušme změny času. Vedou k sebevraždám, varuje Roithová
Foto: roithova.cz
Popisek: Europoslankyně za KDU-ČSL Zuzana Roithová

„Jedinou reálnou možností, jak střídání času učinit přítrž, je dosáhnout dohody v celé Evropské unii. Chceme k tomu využít administrativního procesu nazvaného Evropská občanská iniciativa (EOI). Tu je sice možné registrovat již od dubna letošního roku, ale jde o složitý proces, který klade nemalé nároky finanční, časové, ale hlavně odborné. Chceme být dobře připraveni a vyvarovat se toho, aby naše EOI byla zamítnuta kvůli formálním nedostatkům," uvádí Šilar.

Dopady na zdraví

Pro úspěch je nutné získat v Evropské unii podporu miliónu lidí do dvou let od registrace iniciativy. Podporu se budou snažit získat elektronicky. V této době již testují software pro toto využití. Navíc hlasování bude skrze službu mojeID.cz, což by mělo zaručit důvěryhodnost podpisů a tak i celé iniciativy.

„Od 1.11.2012 také spouštíme novou podobu našeho webu www.onlyonetime.cz. Od statického obsahu přejdeme k dynamickému webu. Všichni zájemci o podporu se budou moci registrovat, v hlasování rozhodnou, zda se přikloníme k letnímu nebo zimnímu času," dodává senátor.

Tuto iniciativu podporuje i kandidátka na post prezidenta ČR Zuzana Roithová. Střídání času bylo totiž zavedeno kvůli úsporám energie, v dnešní době však úspory nepřináší a je tak zbytečné. Navíc změny času mají dopady na lidské zdraví, které vedou až k nárůstu množství sebevražd, což dokazují analýzy lékařských časopisů. Kolem změny času navíc dochází i k větší spotřebě psychofarmatik.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohov! Do naha! Svlékli jsme z uniformy generála Pavla. „Budoucí prezident“ má co vysvětlovat. Poche, Bakala, USA…

4:43 Pohov! Do naha! Svlékli jsme z uniformy generála Pavla. „Budoucí prezident“ má co vysvětlovat. Poche, Bakala, USA…

Vypěstovat si svého prezidenta. Tak by se dala nazvat dlouhodobá snaha skupin kolem Petra Pavla. Ten…