Chytli ho. Bývalý policejní prezident jel přes stovku na padesátce

11. 3. 2011 15:48

VÍME PRVNÍ Policejní ředitel Karlovarského kraje a bývalý policejní prezident Oldřich Tomášek by mohl přijít o řidičský průkaz. Policejní hlídka mu v Karlových Varech naměřila na 50ce rychlost 104 km v hodině. Rozhodně však není prvním a pravděpodobně asi ani posledním vysokým policejním funkcionářem, který by přišel o řidičské oprávnění.

Chytli ho. Bývalý policejní prezident jel přes stovku na padesátce

Z dobře informovaného zdroje víme, že na konci minulého týdne byl plukovník Tomášek přistižen v Karlových Varech na Chebské ulici při rychlosti jízdy 104 km/h.

Plukovník Tomášek se nicméně k věci postavil jako chlap. Po incidentu se odebral na policejní stanici a dobrovolně zde odevzdal své řidičské oprávnění a ze stanice již neodjel svým vozem. Celá věc byla odevzdána příslušnému služebnímu orgánu policejního prezidia k projednání. Tisková mluvčí Pavla Kopecká ParlamentnímListům.cz potvrdila, že Tomášek skutečně spáchal přestupek, za který mu hrozí odebrání řidičského průkazu, nicméně celý případ se bude ještě projednávat na prezidiu.

"Nedával jsem pozor, jel jsem z výstavy motorek. Jen mě mrzí, že mě chytli na kraji obce, kde nikdo nebyl," sdělil redakci Tomášek. Ten se nicméně dle jeho slov nehodlá v žádném případě vykrucovat. "Je to moje chyba, přejímám za ní veškerou odpovědnost," uzavřel pro ParlamentníListy.cz Tomášek.

Bezprostřední kontroly

Podle informací redakce se však ihned po tomto excesu započalo s kontrolami na dopravním inspektorátu. Vedlo se vyšetřování, zda inkriminovaní policisté, co měřili rychlost, byli na stanovišti oprávněně či nikoliv.

Husák i Přibyl mohou vyprávět

Podobně v minulosti dopadl i ředitel Královehradeckého kraje generál Petr Přibyl, který byl také zbaven řidičského oprávnění a podle informací redakce jezdil do práce na kole. Ředitel cizinecké policie Vladislav Husák byl novináři v červenci 2006 přistižen při jízdě rychlostí 190 km/h na rychlostní silnici Karlovy Vary - Praha. Husák nejprve tvrdil, že předpisy dodržuje, pak se v reakci na kritiku na tři měsíce dobrovolně vzdal řidičského průkazu a věnoval 10 000 Kč na konto nadace Národ dětem.

Čtěte také:
Eliminace policistů: Kanadské body a dřít do úmoru, běduje odborář

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Pavel Kozdera

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výzkum, který zaujme nejen armádu: Ochraňte české kluky v boji, kupte špičkovou techniku

15:59 Výzkum, který zaujme nejen armádu: Ochraňte české kluky v boji, kupte špičkovou techniku

„Jsem generál Aleš Opata a mám pro vás velice důležité sdělení,“ tak v červnu letošního roku začala …