Česká pošta intenzivně shání brigádníky pro předvánoční provoz

02.11.2017 16:20

Česká pošta pro předvánoční provoz shání cca 3 000 brigádníků.

Česká pošta intenzivně shání brigádníky pro předvánoční provoz
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

„S náborem jsme začali již na přelomu září a října. Předvánoční provoz je každoročně nejnáročnější období pro Českou poštu tím, že lidé si stále více objednávají dárky přes e-shopy. I proto jsme s náborem brigádníků začali již koncem září tak, abychom na špičku byli připraveni a všechny zásilky stihli doručit. Náborová akce probíhá, oproti loňskému možnému maximu pro brigádníky, což bylo 110 korun za hodinu, jsme tuto částku zvedli až na 145 korun za hodinu,“ říká generální ředitel České pošty Martin Elkán.

Česká pošta se stejně jako jiní zaměstnavatelé potýká během posledních let s nestabilitou personální kapacity. Je to dáno současnou situací na pracovním trhu, kdy nezaměstnanost je nejnižší od roku 2008. U typových pozic, jako jsou např. řidič, doručovatel, nebo pracovník přepážky, je na trhu práce prakticky nulová nezaměstnanost a to se pochopitelně odráží i v možnostech přijímat nové zaměstnance. Česká pošta situaci řeší například náborovými kampaněmi nebo adaptačním systémem, který pomáhá našim nováčkům se snadno a rychle začlenit do firmy, a to jak po stránce odborné tak i sociální. 

Pro zaměstnance v hlavním pracovním poměru je benefitů celá řada: počínaje základním úvazkem 37,5 hod. týdně, přes týden dodatkové dovolené, stravenky, příspěvek na životní pojištění a doplňkové penzijní spoření, v posledních letech každoročně valorizovanou mzdou, až po funkční systém zaškolení a zapracování. Pro brigádníky se v případě oboustranně pozitivní zkušenosti otevírá možnost trvalé spolupráce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letištěm Václava Havla Praha prošlo v prvním pololetí o 10 % cestujících více než vloni

16:47 Letištěm Václava Havla Praha prošlo v prvním pololetí o 10 % cestujících více než vloni

Letiště Václava Havla Praha odbavilo v prvním pololetí roku 2018 celkem 7 463 975 cestujících, což z…