Český telekomunikační úřad: Operátoři ruší poplatek za vrácení kreditu

20.06.2020 22:45 | Zprávy

Český telekomunikační úřad začal na konci května letošního roku prověřovat výši poplatků účtovaných operátory za vrácení nespotřebovaného kreditu u předplacených služeb.

Český telekomunikační úřad: Operátoři ruší poplatek za vrácení kreditu
Foto: ČTÚ
Popisek: ČTÚ

V posledních několika dnech všichni tři největší operátoři oznámili, že poplatek svým zákazníkům přestanou účtovat.

Značný mediální ohlas vyvolala informace zveřejněná v květnové monitorovací zprávě Českého telekomunikačního úřadu o existenci poplatku za vrácení nespotřebovaného kreditu u předplacených služeb. Ten si nově mohou operátoři účtovat v souvislosti s novelou zákona o elektronických komunikacích, která nabyla účinnosti 1. dubna tohoto roku a přinesla spotřebitelům možnost při změně operátora žádat vrácení nespotřebovaného kreditu u předplacených služeb.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Kdo jmenovitě ten zákon přesně předkládá?

https://www.parlamentnilisty.cz/profily/Ing-Petr-Bendl-449/clanek/Zakon-ktery-ma-stret-zajmu-legalizovat-145784 A co bude, když projde? Zrušíte ho, když budete moc? Protože jestli ho chce Babiš, tak projde teď téměř s jistotou, ale podle toho, co píšete mi to fakt přijde jak zákon na míru a nefér k ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR a KČT: Šetrná turistika v chráněných oblastech

13:09 AOPK ČR a KČT: Šetrná turistika v chráněných oblastech

Podpora šetrné turistiky v chráněných krajinných oblastech, užší koordinace při tvorbě turistických …