GAZPROM a MND podepsali Protokol o výstavbě nového podzemního zásobníku plynu

20.03.2013 13:20

Dnes v Praze náměstek Předsedy představenstva společnosti Gazprom pan Alexandr Medvěděv a Předseda Rady Ředitelů skupiny MND pan Karel Komárek podepsali Protokol o výstavbě nového podzemního zásobníku plynu v Dambořicích na Jižní Moravě.

GAZPROM a MND podepsali Protokol o výstavbě nového podzemního zásobníku plynu
Foto: Archiv
Popisek: Plynový sporák

Zahájení výstavby zásobníku je naplánováno na rok 2014, spuštění do provozu se plánuje v 2016. Zásobník bude moci skladovat  objem 448 mil m3 a stane se jedním z největších v ČR. Objem investic se předpokládá kolem 128 mil USD a obě společnosti budou tyto prostředky vynakládat rovnou polovinou každá.

„Investice a výstavba zásobníku je dalším krokem povyšujícím naši spolupráci. Zvyšování bezpečnosti dodávek plynu do Evropy je naše dlouhodobá strategie a rozšiřování kapacit v oblasti uskladňování je velmi důležitý element“ – řekl Alexandr Medvěděv.

„Gazprom – to je náš strategický partner. My si vysoce ceníme možnosti vytvořit společný podnik s jednou z největších energetických společností světa. Pro nás je to určité vyznamenání za dlouhá léta profesionální práce v oblasti ropy a plynu. Do budoucna   plánujeme realizaci společných projektů nejen na území České republiky, ale také v Evropě a Rusku“ řekl Karel Komárek.

Skupina MND je součástí investiční skupiny KKCG a patří mezi největší společnosti působící v oblasti plynu a ropy v České republice.

Gazpromp export i KKCG jsou mimo jiné akcionáři české energetické firmy VEMEX s.r.o., které je jedním z nejvýznamnějších obchodníků s plynem v ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KRNAP: Vytváříme nová tokaniště pro tetřívka

22:24 KRNAP: Vytváříme nová tokaniště pro tetřívka

Pro tetřívka obecného jsou Krkonoše jednou ze dvou posledních oblastí s relativně početným výskytem.…