Jan Urbach: Syn viceprezidenta Bidena se podílí na korupci na Ukrajině

12.12.2015 9:46

Americký list The New York Times ve středu uveřejnil skandální informaci o viceprezidentovi USA Joe Bidenovi. Podle informace listu je Biden zapleten do korupčních schémat ukrajinských společností a prosazuje finanční zájmy své rodiny.

Jan Urbach: Syn viceprezidenta Bidena se podílí na korupci na Ukrajině
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Ukrajina

„Důvěra k antikorupčním výzvám Bidena byla podkopána styky jeho syna Huntera Bidena s jednou z největších plynových společností Burisma Holdings a jejím majitelem Nikolajem Zločevským", píše list. Podle informace The New York Times se stal „lobbista Washingtonu" 45letý Hunter Biden členem řídící rady Burisma v dubnu 2014, kdy britští úředníci zablokovali v Londýně bankovní konta na 23 milionů USD, která patřila Zločevskému. Důvodem k blokování bylo vyšetřování případu praní špinavých peněz. „Avšak poté, co ukrajinští prokurátoři odmítli poskytnout dokumenty nezbytné pro vyšetřování, odblokoval britský soud v lednu Zločevského aktiva. Odmítnutí generálního prokurátora Ukrajiny spolupracovat se stalo objektem ostré kritiky ze strany amerického velvyslance na Ukrajině Geoffreyho Pyatta", praví se v článku.

Jistě zajímavé je také vyjádření viceprezidenta Bidena, který, podle agentury Sputnik na pondělním společném setkání s novináři v přítomnosti Porošenka řekl: „Pouze čtyřikrát jsem byl ve vaší zemi za dva poslední roky, ale strávili jsme asi víc než tisíc hodin telefonními rozhovory, víc mluvím s prezidentem než s vlastní manželkou.“ Bylo by divné, kdyby potom nevěděl o problematické činnosti svého syna. Navíc, když nejde o první text prestižního listu New York Times na téma Huntera Bidena a Ukrajiny.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ŘSD:  Nové kruhové objezdy v Žatci mohou pomoci houstnoucí dopravě

9:51 ŘSD: Nové kruhové objezdy v Žatci mohou pomoci houstnoucí dopravě

Rozvíjející se průmyslové zóny v okolí Žatce mají přímý vliv na zahušťování dopravy podél silnice I/…