Jihočeský kraj: Obvinění Nadačního fondu proti korupci je nepravdivé

11.05.2017 18:12

Jihočeský kraj uvádí na pravou míru spekulace předložené NFPK v článku s názvem "Nadační fond proti korupci: Finta v Jihočeském kraji aneb Ušití zakázky na míru":

Jihočeský kraj: Obvinění Nadačního fondu proti korupci je nepravdivé
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

V poslední době je již podruhé nutné reagovat na nepravdivé obvinění Nadačního fondu proti korupci, který opět přináší spekulace, tentokrát o „ušití zakázky na míru“ v případě zakázky „Komplexní plnění dodávek projektu ZZS JčK II“ z roku 2015.

Předmětem veřejné zakázky bylo zajištění kompletní dodávky a implementace informačních systémů, technologií a dalších služeb nezbytných pro vybudování zdravotnického operačního střediska Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje a jeho napojení na národní informační systém IZS. 

Zmiňovaná veřejná zakázka byla součástí realizace projektu „Krajský standardizovaný projekt ZZS JčK“. Celý projekt včetně realizované veřejné zakázky byl pod kontrolou řídícího orgánu Centra pro regionální rozvoj ČR a poskytovatele dotace MMR ČR.

Jakékoliv nestandardní jednání vylučuje skutečnost, že tato odborná zakázka byla, stejně jako všechny projekty v rámci operačního programu, dokonce pod několikanásobnou odbornou kontrolou:

-        Zástupcem zadavatele pro danou veřejnou zakázku byla společnost PPE.CZ s.r.o., která byla vybrána na základě řádně realizované veřejné zakázky.

-        Veřejná zakázka byla zároveň předmětem správního řízení ÚOHS zahájeného na základě návrhu uchazeče společnosti NESS Czech s.r.o. Toto správní řízení bylo později na žádost navrhovatele Usnesením ÚHOS zastaveno. 

-        Veřejná zakázka byla rovněž předmětem veřejnosprávní kontroly poskytovatele dotace MMR ČR.

Na základě výše uvedeného předmětu plnění veřejné zakázky nepovažuje Jihočeský kraj reference uvedené v zadávací dokumentaci, jejichž zcela nesprávná interpretace je uvedena v článku, za nestandartní. Jednalo se o snahu zadavatele co nejvíce zpřesnit požadavky na předmětnou dodávku a současně nepovažuje v článku uvedený „vyčerpávající popis dlouhé řady znaků“ požadovaných referencí za znak zakázky „ušité na míru“. Zároveň nepovažujeme tyto reference za extrémně diskriminační, když nabídky tří společností kvalifikační předpoklady splnily.

Jinými slovy, v případě takto vysoce specializované zakázky je nutné přesně specifikovat také požadavky, nota bene jedná-li se o oblast zdravotnictví ve spojení s IT technikou.

Důvod vyloučení nabídek společností NESS Czech s.r.o. a TTC MARCONI tak, jak je uvedeno v článku, je v textu NFPK uváděn naprosto mylně.

Společnost TTC MARCONI kvalifikační předpoklady dle zadávací dokumentace splnila a byla vyloučena na základě nesplnění zadávacích podmínek.

Společnost NESS Czech s.r.o. byla vyloučena na základě nesplnění kvalifikačních předpokladů, které ani po výzvě k objasnění předložených informací nedoplnila.

Nikoliv tedy účelové domněnky, ale přesná a výše uvedená fakta potvrzují, že projekt byl řádně dokončen a systémy operačního řízení IZS jsou plně funkční.

Oddělení informací a styku s veřejností

Krajský úřad Jihočeského kraje

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozloučení s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou proběhne 3. února 2020 v Teplicích a Praze

18:01 Rozloučení s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou proběhne 3. února 2020 v Teplicích a Praze

Veřejnost se bude moci rozloučit s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou v pondělí 3. února 2020 od do…