Pivovar Radegast: Na vyčištění řeky Morávky půjde 200 tisíc korun

31. 5. 2013 10:20

Řeka Morávka patří mezi toky s nejčistější vodou na Moravě. Aby tomu tak bylo i v budoucnu, potřebuje péči a pomoc lidí. Díky příspěvku pivovaru Radegast ve výši 200 tis. Kč na projekt Čistá Morávka projde řeka v následujících týdnech důkladným vyčištěním.

Pivovar Radegast: Na vyčištění řeky Morávky půjde 200 tisíc korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pivo
Koryto bude zbaveno odpadků a invazních rostlin, zejména křídlatky. Jako první se do práce na řece pustilo asi 50 zástupců společnosti Plzeňský Prazdroj, které doprovodily osobnosti severomoravského regionu, například senátorka Eva Richtrová či kapitán vítkovických hokejistů Jiří Burger.
 
Čištění řeky provede rožnovská nezisková organizace ČSOP Salamandr prostřednictvím projektu Čistá Morávka. Ten finančně podpořil pivovar Radegast částkou 200 tis. Kč. „Radegast se vaří v Beskydech a tak je přirozeně ochrana a péče o prostředí, ve kterém se rodí naše pivo, jednou ze zásad našeho podnikání. V loňském roce jsme podpořili výsadbu několika tisíc nových stromů v Beskydech a část z nich i sami zasadili. Letos jsme se tedy pustili do čištění Morávky,“ řekl marketingový manažer značky Radegast Karel Kraus. Do koryta řeky se vydalo asi 50 zástupců Plzeňského Prazdroje a asi deset moravských osobností. Všichni se pustili do vyčištění úseku v okolí Starého města u Frýdku-Místku. Obec Staré město se také postarala o likvidaci nasbíraného odpadu.
 
„Těší mě, že jsem mohla přispět k dobré věci. Byla jsem překvapena, kolik nečistot je potřeba z řeky a jejích břehů odstranit. Beskydy jsou pýchou našeho regionu a mělo by být povinností nás všech tyto přírodní krásy chránit,“ řekla senátorka Eva Richtrová.
 
Péče o vodní zdroje a hospodárné užívání této suroviny je jednou z priorit společnosti Plzeňský Prazdroj, do které pivovar Radegast náleží. Úsporná opatření jsou zacílená na maximální využití vody v mycích, sanitačních a dalších technologických procesech.  To se v Nošovicích úspěšně daří, protože se spotřebou 2,91 hl vody  na 1 hl vyrobeného piva patří Radegast mezi 5 nejlepších pivovarů skupiny SABMiller, do které patří přes 100 pivovarů na celém světě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Věnujte jedličkám budoucnost a vysaďte je s námi do lesa

12:39 Lesy Praha: Věnujte jedličkám budoucnost a vysaďte je s námi do lesa

S jarem se blíží i vyvrcholení našeho projektu Vánoční jedlička s budoucností: V neděli 7. dubna 201…