Poslanecká sněmovna: Je nutno bojovat s neférovou hospodářskou soutěží

13.02.2019 21:13

Eurokomisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová hovořila v pátek 8. února se členy výboru pro evropské záležitosti.

Poslanecká sněmovna: Je nutno bojovat s neférovou hospodářskou soutěží
Foto: Hans Štembera
Popisek: Parlament ČR Poslanecká sněmovna

Evropská komisařka pro hospodářskou soutěž Margarethe Vestagerová přiblížila členům výboru pro evropské záležitosti principy boje s neférovou hospodářskou soutěží. Vyjádřila přesvědčení, že Evropská unie by měla uplatnit tvrdší přístup vůči firmám, které přicházejí ze zemí mimo Evropskou unii a nerespektují evropská pravidla hospodářské soutěže. Obdobně by do evropských tendrů měly mít přístup pouze ty subjekty, které recipročně umožňují evropským společnostem účast v jejich výběrových řízeních. Nezbytnou podmínkou pro fungující ekonomické prostředí je podle evropské komisařky Margarethe Vestagerové kybernetická bezpečnost a digitalizace pokrývající evropský trh. Předseda vyšetřovací komise k OKD a místopředseda kontrolního výboru Lukáš Černohorský seznámil eurokomisařku Margarethu Vestagerovou, do jejíž gesce spadá také problematika nedovolené podpory, s agendou uvedené parlamentní vyšetřovací komise. Margrethe Vestagerová během dalšího jednání informovala přítomné české poslance a senátora o praxi a sankcích Evropské komise vůči nadnárodním společnostem, které jí nedodávají pravdivé informace a mohou tak poškodit prostředí férové hospodářské soutěže. V další debatě se účastníci setkání vyjádřili k otázkám udržitelnosti pracovních míst a k brexitu. Evropskou komisařku Margrethu Vestagerovou na půdě evropského výboru přijal jeho místopředseda Přemysl Mališ, přítomni byli dále místopředseda kontrolního výboru Lukáš Černohorský, místopředseda rozpočtového výboru Jan Skopeček, poslankyně Helena Langšádlová a poslanec František Kopřiva. Přijetí delegace se zúčastnil rovněž místopředseda senátního Výboru pro záležitosti Evropské unie Jiří Dušek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středočeský kraj: Zastupitele souhlasí, že kraj bude ručit za úvěr mladoboleslavské nemocnice na výstavbu parkovacího domu

22:11 Středočeský kraj: Zastupitele souhlasí, že kraj bude ručit za úvěr mladoboleslavské nemocnice na výstavbu parkovacího domu

Oblastní nemocnice Mladá Boleslav, a. s., je připravena realizovat stavbu parkovacího domu, který za…