Technologická agentura ČR: Otevírají se možnosti výzkumné spolupráce s provincií Ontario

02.09.2017 17:00

Technologická agentura ČR (TA ČR) uzavřela memorandum o porozumění s Ministerstvem pro výzkum, inovace a vědu ontarijské vlády. Hlavním cílem spolupráce obou institucí je zejména společná podpora projektů aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje.

Technologická agentura ČR: Otevírají se možnosti výzkumné spolupráce s provincií Ontario
Foto: TA ČR
Popisek: Technologická agentura České republiky (TA ČR)

Ontario má největší ekonomiku a je nejdůležitějším průmyslovým centrem ze všech kanadských provincií a teritorií. Společné projekty výzkumu a vývoje přispějí k růstu konkurenceschopnosti českých subjektů a k prohloubení výzkumné spolupráci mezi Českou republikou a provincií Ontario.

170901 podpis MoU Ontario

Memorandum o porozumění má podpořit a propagovat bilaterální a multilaterální spolupráci v oblasti výzkumu a vývoje mezi Českou republikou a Ontariem. Praktickým vyústěním spolupráce obou institucí bude společná podpora projektů aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje, v rámci kterých, budou spolupracovat české podniky a výzkumné organizace s partnery z kanadské provincie Ontario. TA ČR pro tuto spolupráci hodlá využít své programy zaměřené právě na spolupráci se zahraničními partnery DELTA, respektive DELTA 2.

„Program DELTA je zaměřen na podporu spolupráce v aplikovaném výzkumu a experimentálním vývoji prostřednictvím společných projektů podniků a výzkumných organizací podporovaných TA ČR a významnými zahraničními technologickými a inovačními agenturami či jinými obdobnými institucemi, se kterými má agentura navázánu spolupráci,“ vysvětlil Petr Očko, předseda TA ČR (více o programu DELTA a dosud vyhlášených veřejných soutěžích).

Za Technologickou agenturu podepsal memorandum Petr Očko, předseda TA ČR, a za ontarijskou vládu Reza Moridi, ministr pro výzkum, inovace a vědu kanadské provincie Ontario.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NKÚ: Hospodaření Státního zdravotního ústavu? Rozdělování zakázek, nefunkční kontrola a porušení rozpočtové kázně za 67 milionů

8:45 NKÚ: Hospodaření Státního zdravotního ústavu? Rozdělování zakázek, nefunkční kontrola a porušení rozpočtové kázně za 67 milionů

Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na hospodaření Státního zdravotního ústavu (SZÚ) v letech 2014 až…