ÚOHS: FN Motol a Homolka dostala od ÚOHS pokutu 200 tisíc korun

14.04.2026 7:00 | Tisková zpráva

Fakultní nemocnice Motol a Homolka dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 200 tisíc korun za chyby v zakázce na nákup prádla pro zaměstnance.

ÚOHS: FN Motol a Homolka dostala od ÚOHS pokutu 200 tisíc korun
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS

Nemocnice při vypsání tendru porušila zásadu zákazu diskriminace. Lhůta pro podání nabídek byla příliš krátká na to, aby se o zakázku mohl ucházet větší počet firem. Rozhodnutí je pravomocné, nemocnice se proti němu neodvolala.

„Lhůta pro podání nabídek v tomto případě dostatečně nereflektovala předmět plnění veřejné zakázky a náročnost přípravy nabídky. Nemocnice dostatečně nezohlednila časy potřebné pro veškeré procesy související se zhotovením požadovaných soutěžních vzorků, včetně barvení, potisku a certifikace,“ uvedla místopředsedkyně ÚOHS Markéta Dlouhá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Překvapuje mě, že jako právník tvrdíte, že nějaké předpisy uplatňovat nemusíme. Tak k čemu pak jsou? Většinou to také chodí tak, že když něco nesplníte, tak následuje nějaká restrikce. Jaká hrozí v případě nesplnění migračního paktu? Co jsem pochopila, tak za jeho nedodržení budeme muset dost zaplat...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

24. týden na trhu pohonných hmot ČMKB

12:18 24. týden na trhu pohonných hmot ČMKB

Kontrakty motorové nafty na trhu pohonných hmot Českomoravské komoditní burzy Kladno se ve 24. týdnu…