Úřad vícepremiéra pro vědu, výzkum a inovace se přestěhoval na ministerstvo dopravy

24.03.2015 20:03

Část úřadu vicepremiéra pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka se tento týden přestěhovala do budovy ministerstva dopravy na nábřeží Ludvíka Svobody.

Úřad vícepremiéra pro vědu, výzkum a inovace se přestěhoval na ministerstvo dopravy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy

„Uvolnili jsme kapacity na Úřadu vlády, které by pro tento účel nestačily, a sloučili jsme na ministerstvu dopravy naše zaměstnance ze Strakovy akademie spolu se zaměstnanci z detašovaného pracoviště ve Vršovicích. Díky tomu máme odborný aparát na jednom místě,“ uvedl vicepremiér Bělobrádek.

Na ministerstvo dopravy se přestěhovalo více než 40 zaměstnanců sekce pro vědu a sekretariátu RVVI. „Já coby místopředseda vlády budu mít i nadále sídlo ve Strakově akademii, kde se mnou zůstane asi deset spolupracovníků,“ dodal Bělobrádek. Celkem dostal úřad vicepremiéra Bělobrádka na ministerstvu dopravy k dispozici 28 kanceláří včetně zasedacích místností.

Ministerstvo dopravy uvolnilo prostory pro zaměstnance úřadu vlády díky úspornějšímu využití vlastní budovy. Celkem 110 pracovníků ministerstva se přesunulo tak, aby kanceláře byly lépe obsazené. „Naší povinností vůči daňovým poplatníkům je nakládat s budovou co nejhospodárněji. Jde ale také o to, aby zaměstnanci jednotlivých odborů byli blízko sebe a uspořádání budovy mělo rozumnou logiku. V minulosti se totiž stěhovalo spíše podle toho, kde se zrovna našlo volné místo,“ uvedl ministr dopravy Dan Ťok.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo dopravy

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj dá více peněz na podporu sportu

16:05 Jihomoravský kraj dá více peněz na podporu sportu

Zvýšit podporu kolektivům vrcholových sportovců na jižní Moravě se rozhodlo krajské zastupitelstvo n…