Vymřou žirafy a tučňáci? Ovlivnit to můžete i vy. Začněte tím, že vyrazíte na festival

29. 9. 2017 12:45

Nejen to, jak probíhá proces záchrany ohrožených živočišných druhů, ale i jak se dá komunikovat s delfíny nebo změnit chování u zvířat. To vše se od předních expertů z Čech i ze zahraničí dozvědí návštěvníci v rámci doprovodného programu festivalu Příběhy Země. Mezinárodní festival dokumentárních snímků odstartuje v Praze 6. října a potrvá do 12. října v Praze, poté se přesune do dalších 40 českých měst.

Vymřou žirafy a tučňáci? Ovlivnit to můžete i vy. Začněte tím, že vyrazíte na festival
Foto: pixabay.com
Popisek: Divoká příroda - ilustrační foto

Diváci si film budou muset „tvrdě odmakat“

„Naším cílem bylo divákům symbolicky naznačit, že pokud chceme na této planetě ještě nějaký čas žít, bude to dřina a musí se zapojit každý z nás,“ vysvětluje myšlenku doprovodného programu ředitel festivalu František Štefan. Právě proto, aby si diváci na vlastní kůži okusili, jak náročné je energii vytvořit, budou mít možnost 10. října v kině Dlabačov pomocí jízdních kol popohánět promítací zařízení a spustit si vybraný film. Těm, kteří si při sledování filmů potrpí na pohodlí, festival nabídne i světové dokumenty z pohodlí diváckého křesla.

Na festival přijede i elektromobil

Ve dnech 7.–8. října se na Mariánském náměstí v rámci doprovodného programu Mezinárodního filmového festivalu Příběhy Země uskuteční akce Čistá a chytrá doprava.

„Na náměstí přijede i elektromobil,“ říká k programu marketingová ředitelka Veronika Suchanová s tím, že zájemci si budou moci zkusit i chytrou jízdu: „Zkušební jízdy v elektromobilu proběhnou v neděli dopoledne na Strahově.“  Během akce pořadatelé veřejnosti ukáží i mobilní dobíjecí stanice, aby demonstrovali, jak snadno se elektromobil dobíjí. „Pokud máte svůj vlastní elektromobil, můžete si ho díky mobilní dobíjecí stanici na místě dobít,“ dodává Suchanová.

Festival plný přednášek světových expertů…

Přemýšlíte o tom, jak své děti připravit na budoucnost? Jaká povolání nejspíše časem zaniknou či naopak vzniknou? Pak si přijďte poslechnout přednášku Boba Kartouse, který se tématem českého školství dlouhodobě zabývá. 

Nerozumíte si se svými domácími mazlíčky? Nevíte, proč je váš pes či kočka přehnaně agresivní? Určitě vás inspiruje přednáška Františka Šusty, který umí používat speciální metodu dorozumívání se se zvířaty v pěti větách.

Festival doplní i přednášky řečníků z daleké Afriky či Ameriky. Například Jihoafričanka Gabby Harris návštěvníkům prozradí, jakým způsobem v současné době zachraňuje ohrožené tučňáky africké. Američan Thad Lacinak zase zájemcům přiblíží, jaké metody používá v komunikaci s kosatkami.

„Tyto metody jsou velmi užitečné. Například k tomu, aby zvěrolékaři nemuseli zvíře uspávat před každým zdravotním úkonem, a zvíře tak zbytečně nezatěžovali různými utlumujícími prostředky,“ doplňuje k přednáškám ředitel a zakladatel festivalu František Štefan.

Přednášky spolu s filmovým blokem proběhnou v Městské knihovně na Mariánském náměstí a v kině Dlabačov. Cena za jednu přednášku je 150 Kč. 

Podrobný program přednášek 

Městská knihovna v Praze

Sobota 7. 10. 2017

- 14:00–16:00 Přednáška Vladimíra Pikory - Odpovědná ekonomika + mobilita (udržitelné technologie)

- 16:00 workshop pro dospělé „Storytelling“

-  17:00  stand up Lukáše Pavláska

- 18:00–20:00 Přednáška Thada Lacinaka – Proč je učení zvířat a lidí prospěšné

Neděle 8. 10. 2017

- 14:00–16:00 Přednáška Boba Kartouse - Vzdělávání pro budoucnost – jak vést děti v tomto technologickém světě, aby se uplatnily

- 17:00 filmový blok a dílna pro děti s hlídáním

- 18:00–20:00 Přednáška Michaela Havase - Dokumentární film jako edukativní nástroj 

 

Kino Dlabačov

Pondělí 9. 10. 2017

- 18:00–20:00 - Přednáška Gabby Harris - Koncept vnitřní a vnější motivace - jak ovlivňuje udržitelný rozvoj

Úterý 10. 10. 2017

– 18:00–20:00 – Přednáška Steva Lichtaga - Dobrodružství oceánů

Středa 11. 10. 2017

– 18:00–20:00 - Přednáška Františka Šusty - Trénink je rozhovor!

 

O festivalu

Filmový festival Příběhy Země (loni pod názvem Ekotopfilm) se bude konat začátkem podzimu v Praze a následně i v dalších 40 městech České republiky. Loni si ho nenechalo ujít na 72 tisíc návštěvníků, kdy kampaní „Dochází nám herci“ upozorňoval na vymírání ohrožených druhů. S letošním podzimem přijde podruhé, pod novým názvem Příběhy Země. „Je to lepší vyjádření myšlenky festivalu. Tou je spojení filmu, zábavy a poznání,“ vysvětluje František Štefan. „Filmy, jež festival přináší, jsou zejména o nás lidech, kteří máme jedinečnou moc udělat svět lepším, nebo jej zničit. Jsou to příběhy o dobru a zlu, o minulosti i budoucnosti. Jsou to příběhy zahalené tajemstvím, protože se vlastně úplně nedovíme, jak dopadnou. Jejich konec však můžeme ovlivnit, protože my všichni v nich hrajeme důležitou roli,“ dodává.

Více informací o festivalu a filmech najdete na www.pribehyzeme.cz.

Jednotné vstupné

- 50 Kč za 2hodinový filmový blok

- 150 Kč za přednášku

- Děti do 18 let v doprovodu rodičů vstup zdarma (jinak 50 Kč)

- Senioři od 65 let vstup zdarma

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta: Pošta v Kraslicích i letos nabízí velikonoční razítko

17:48 Česká pošta: Pošta v Kraslicích i letos nabízí velikonoční razítko

Česká pošta i letos nabízí možnost zaslání netradičního velikonočního přání, orazítkovaného příležit…