Proč být hrdý na to, s čím se člověk rodí? Rozhovor s gayem, který to vidí jinak

13.03.2024 15:35 | Rozhovor

„Normální slušně se chovající gayové a lesby – respektive ‚ti, co se nepředváděj‘ – jsou rádi, že se fůra praktických věcí novelou řeší,“ říká pro ParlamentníListy.cz Antonín Vavruška k novele občanského zákoníku, podle níž by po schválení Senátem mohly páry stejného pohlaví vstupovat do partnerství s většinou práv, jaká mají v manželství muž a žena. Konzervativní komentátor politického dění Antonín Vavruška, který je sám gay, tvrdí, že bez agresivní propagandy LGBT+ lobbistů a aktivistů by se tak už dávno stalo.

Proč být hrdý na to, s čím se člověk rodí? Rozhovor s gayem, který to vidí jinak
Foto: Antonín Vavruška
Popisek: Antonín Vavruška

Když poslanci ve třetím, závěrečném čtení rozhodli o tom, že stejnopohlavní páry nebudou moci uzavírat manželství, ale partnerství, že práva na adopci dětí mít homosexuálové nebudou, prohlásila pirátská místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová, že i nadále budou lidé dělení na dvě kategorie. Vnímáte to podobně?

Paní Richterová tvrdí hodně věcí a toto je, bohužel, jen další z řady jejích nesmyslných sloganů. Svazek dvou lidí stejného pohlaví není manželstvím – etymologicky, logicky, z důvodu toho, co si pod tímto výrazem představuje již celá staletí většina lidí. Pojmy mají odrážet podstaty věcí. Mají být přesné. Žijeme v době obrovského zmatení pojmů. Partnerství je podle mě ideální, není tam to podivné slovo „registrované“ a vlastně nechápu, proč by chtěl někdo s člověkem stejného pohlaví uzavřít „manželství“. To by mi přišlo nepatřičné a jako kdyby mi někdo vnucoval kategorii, pojem, který vůbec není určen pro můj svazek. Právě hypotetická situace pouze manželství pro všechny s absencí rovnoprávného partnerství by mi přišla nespravedlivá a stejnopohlavní páry úplně opomíjející. Zkrátka jsou to dvě různé věci a zasluhují dva různé pojmy. Úplně logicky. Přičemž nikdo nesrovnává tu váhu, nikdo neřeší, co je víc. Téma adopcí je ještě o řád komplikovanější.

Určitě se najdou lidé, pro které je neschválení „manželství pro všechny“ potvrzením slov bývalého pirátského poslance Ondřeje Profanta, že Poslanecká sněmovna je „plná konzervativních bílých páprdů a velká část inklinuje k fašismu“, i když on to řekl o té minulé, v níž také zasedal. Proč by jinak zákonodárci odmítli stejnopohlavním párům toto „právo“?

Jistěže to tak není. Mimochodem, tento dnes už lidový výrok piráta Profanta jsem proslavil já. Beze mě by byl pravděpodobně řadový čtenář zpravodajských serverů o tento úžasný žvást připraven. Moc dobře si na to pamatuji. Profant ten výrok vypustil na jakési debatě pod patronací Prague Pride, kterou jsem v souvislosti se svými komentátorskými aktivitami pozorně sledoval. Profant to tehdy pronesl s takovou mírou nedomyšlené drzosti, publikum tvořené pražskými LGBT+ aktivisty ho samozřejmě přijalo s nadšením. Tehdy jsem to bez nějakého obšírnějšího komentáře jen zvedl a odcitoval. Po pár hodinách se k tomu už vyjadřovali politici a stálo to v titulcích prakticky všech mainstreamových médií a naštvání veřejnosti bylo citelné. To byl pirát Profant ještě poslancem. No, a co dělo dál? U dalších voleb v roce 2021 propadl. Nepřipisuji si to. Spíše je to ode mne takový vzkaz vašim čtenářům, že kontrola politiků a schopnost se ozvat proti jejich bezmezné drzosti, hlouposti, pokrytectví a aroganci moci mají svůj smysl.

Po hlasování se z různých stran ozývalo, že s touto úpravou není spokojen vůbec nikdo a že jde o nepovedený kompromis. Prospěje tato změna vůbec někomu? A v čem?

Zrovna k tomu píšu komentář do jednoho konkurenčního média. S titulkem „Menšina je spokojená, většině je to fuk, jen extrémy pláčou“. V tom je myslím vše. Normální slušně se chovající gayové a lesby – respektive „ti, co se nepředváděj“ – jsou rádi, že se fůra praktických věcí novelou řeší (majetkové záležitosti, náležitosti obřadu, byla by toho spousta…). Nutno dodat, že bez agresivní propagandy LGBT+ lobbistů a aktivistů by se tak už dávno stalo. Většina lidí to vůbec neřeší a ten legislativní krok jim nevadí, protože se jich vůbec nedotkne. Zákon, který někomu zlepší život a rozčiluje pouze okrajové extrémy, bývá zpravidla dobrý zákon. V dnešní Poslanecké sněmovně, která chrlí většinou jen nesmysly, zbytečnosti, špatné zákony a unijní diktaturu, zázrak!

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Konečně někdo rozumný, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusedaaanka , 13.03.2024 16:18:03
řekl na rovinu, co si o tom myslí. Kdyby byli všichni takoví, tak by se nějaká jiná orientace vůbec neřešila a všichni by byli spokojeni. Co by vlastně nějací "jiní" chtěli víc?

|  12 |  0

Další články z rubriky

Vlády, neziskovky, média. Všichni společně proti lidem. Shellenberger o Sorosovi, Bidenovi i cenzuře EU

23:59 Vlády, neziskovky, média. Všichni společně proti lidem. Shellenberger o Sorosovi, Bidenovi i cenzuře EU

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Byl jedním z novinářů, kteří rozkryli aféru Twitter Files. Příběh o tom, jak polit…